Pro Galaxy S4 se už kutí operační systém CyanogenMod

cyanogenmod

Pokud nepatříte mezi příznivce rozhraní TouchWiz, nastražte uši: Steve Kondik, zakladatel projektu CyanogenMod, publikoval první screenshot zachycující Samsung Galaxy S4 s nainstalovaným systémem CyanogenMod.

Konkrétně se jedná o brandovanou verzi Galaxy S4 od T-Mobilu. Screenshot se objevil před několika hodinami na Kondikově Google+ účtu. Ptáte se, v jakém stavu je build teprve po pár hodinách vývoje? Kondik uvádí, že na celém buildu pracuje sotva jeden den, ale přesto “téměř vše již funguje”. Nejsme si jistí, jak si tuto větu vyložit. CyanogenMod totiž odstraňuje originální samsungáckou “ROMku” s rozhraním TouchWiz a nahrazuje ji systémem se základním androidím vzhledem.

Samsung Galaxy S4 s nainstalovaným systémem CyanogenMod Samsung Galaxy S4 s nainstalovaným systémem CyanogenMod

Jenže součástí TouchWiz jsou i pokročilé funkce bezdotykového ovládání, o kterých jsme se rozepsali v naší obsáhlé recenzi, a je celkem pravděpodobné, že se do CM nepodívají. Pokud by tento alternativní operační systém skutečně Galaxy S4 takto “osekal”, neztratí tím telefon své unikátní prvky, kterými si vyčleňuje oproti konkurenci? Nestane se z něj “jen” velmi výkonný mobil, který po softwarové stránce nenabídne oproti konkurenci nic navíc? Každopádně to nakonec s tím ignorováním Galaxy S4 nebude tak horké :)

Co je tedy lepší? CyanogenMod s Holo UI nebo pestrobarevný TouchWiz?

 

Zdroj: Steve Kondik na Google+

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)