Přijde Samsung Galaxy S III s bezdrátovým nabíjením?

bezdrat_ico

Samsung Galaxy S III se pomalu stává takovou “androidí městskou legendou” – nikdo ho sice ještě neviděl, přesto už se na webu objevila dost možná desítka “zaručených” fotografií a obrázků, na kterých měla být vyobrazena tato budoucí vlajková loď korejského výrobce. Zatím ale ve všech případech následovalo dementi, s důrazným popíráním, že takto novinka rozhodně nevypadá, a že se jedná o další podvrh.

V současnosti je hitem zpravodajských serverů, informujících o dění kolem Androidu, údajné bezdrátové (nebo též indukční) nabíjení SGS3. Server The Verge tak například tvrdí, že telefony a tablety již dosáhly minimální tloušťky, takže je čas udělat krok vpřed a nabídnout zákazníkům další “tahák,” kterým má být právě zmíněné nabíjení bez kabelu.

Bude bezdrátové nabíjení Samsungu Galaxy S III realitou, nebo fikcí?

Bude bezdrátové nabíjení Samsungu Galaxy S III realitou, nebo fikcí?

Pokud byste chtěli nabíjet svůj telefon bezdrátově, museli byste si koupit speciální zadní kryt, případně (patrně pro příznivce “Udělej/Urob si sám”) si sami vyrobit nabíjení přes indukční cívku. Anonymní zdroj ale korejskému serveru DDaily potvrdil, že Galaxy S III bude obsahovat tuto technologii z výroby.

Samo-domo provedení bezdrátového nabíjení

"Samo-domo" provedení bezdrátového nabíjení

Samsung by tak definitivně osvobodil své telefony od kabeláže – ostatně nedávným počinem v tomto směru je Kies Air, nahrazující desktopovou aplikaci Kies, komunikující skrze USB či BT, verzí, k jejímuž zprovoznění stačí pouze Wi-Fi a webový prohlížeč.

Zdroje dále uvádějí, že technologie bezdrátového nabíjení bude pracovat i tehdy, pokud se zařízení fyzicky nebude dotýkat povrchu nabíječky, ale bude od něj vzdáleno jeden až dva metry. Podle toho se dá soudit, že Samsung hodlá použít svou vlastní proprietární a patentovanou metodu nabíjení.

Zda jsou tyto informace beze zbytku či alespoň částečně pravdivé, bohužel v tomto okamžiku nemůžeme garantovat.

Zdroje: The Verge a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)