Prémiový mobil Nokia 8 Sirocco se dostává do Česka. Cena je sebevědomá

mobil nokia 8 sirocco cena

Mobil Nokia 8 Sirocco se představil v únoru na veletrhu MWC. A to jako prémiové zařízení od HMD Global, které stojí za výrobou Nokia telefonů s Androidem. Nyní se konečně začal prodávat v Česku. Doporučená cena novinky je 19.999,- s DPH. To je hodně sebevědomá cenovka.

Prémiový mobil Nokia 8 Sirocco dostupný v České republice

Momentálně jde o nejlépe vybavený telefon od HMD Global. Nabízí údajně kvalitní fotoaparát, dále pak stylový design, který kombinuje ocelový rám se skleněnými zády. Nechybí ani čistý Android s pravidelnými aktualizacemi a výkonný hardware.

telefon-nokia-8-sirocoo

Novinka na trhu má 5,5″ velký pOLED displej s QHD rozlišením. O výkon se stará Snapdragon 835, tedy čipset, který se používal u vlajkových modelů v minulém roce. Ten doplní 6 GB paměti RAM a 128GB úložiště. Baterie má kapacitu 3 260 mAh, zároveň se podporuje rychlé nabíjení a také bezdrátové Qi nabíjení.

O snímky se u Nokia 8 Sirocco postará duální fotoaparát s optikou ZEISS, který lze díky novému režimu Pro Camera ovládat manuálně. Duální fotoaparát má 12MP širokoúhlý fotoaparát určený do špatných světelných podmínek a sekundární 13MP fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomem.

Rovnou z krabice běží na Androidu 8 Oreo, připojuje se přímo k Android One programu. Očekávat se dá, že se i u tohoto modelu udrží rychlé aktualizace.

Jen tedy ta cena 20 tisíc Kč je poměrně vysoká, obzvlášť když vezmeme v potaz, že se používá hardware z minulého roku. Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak se tomuto telefonu bude na našem trhu dařit.

[aps_product_sz id=“486175″]

Jak se vám líbí mobil Nokia 8 Sirocco? Co říkáte na cenu mobilu?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)