Představí Motorola zítra telefon s displejem bez okrajů?

mototola_ico

Podle agentury Bloomberg chystá Motorola Mobility na zítřejší tiskové konferenci, pořádané v New Yorku společně s největším americkým operátorem Verizon Wireless, představení telefonu, který se chce od konkurence odlišit zajímavým způsobem: měl by mít displej bez okrajů (nebo jak reportují některé zahraniční servery “displej od hrany ke hraně” či “s téměř nulovým rámem kolem obrazovky”). Celá přední část telefonu tedy bude sloužit jako obrazovka.

Podle obeznámeného zdroje by se mělo jednat o zařízení, jež bude fungovat v sítích 4G LTE, tedy pro našince bohužel nepoužitelné. Operačním systémem podle všeho bude Android 4.1 Jelly Bean, další spekulace pak tvrdí, že obrazovka bude mít úhlopříčku 4,3 palce, QHD rozlišení 960 x 540 pixelů, půjde o Super AMOLED se tvrzeným sklem Gorilla Glass 2. Novinka by se mohla objevit v prodeji koncem tohoto roku.

Představí Motorola telefon s displejem bez okrajů?

Představí Motorola telefon s displejem bez okrajů?

Na tradičních telefonech je dotykový displej z vnější strany obklopen více či méně tenkým rámečkem, v jehož horní části je obvykle situován reproduktor, přední fotoaparát/kamera a senzory přiblížení a okolního světla. Spodní hrana bývá využita pro mechanická nebo kapacitní tlačítka. Hrany po stranách displeje mají také svůj praktický význam: zabraňují nechtěné aktivaci displeje při uchopení a držení telefonu. Je otázkou, kam se Motorole povedlo umístit všechny zmiňované prvky.

Podle spekulací by měla Motorola představit na středeční tiskovce přinejmenším tři telefony – jedním má být RAZR M s dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4, druhým RAZR HD.

Další oznámení chystá Motorola na 18. září – tentokrát ve spolupráci s Intelem. Předpokládá se, že společně představí zbrusu nový chytrý telefon, jehož srdcem bude pravděpodobně mobilní procesor Intel Medfield. Některé zdroje se přitom domnívají, že teprve toto zařízení přijde s displejem bez okrajů.

Jak to nakonec dopadne, to se dozvíme zítra ve večerních hodinách.

Zdroje: Droid Matters, Blomberg, Android Community, AndroidPIT, Android Authority, Talk Android a Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

SONY DSC

Jak vybrat správný telefon pro české LTE?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (19)