Vyzkoušeli jsme novou verzi hudebního přehrávače PowerAMP. Je se na co těšit?

PowerAMP titul

Aplikaci PowerAMP pravděpodobně nemusíme žádnému zkušenějšímu uživateli Androidu se zálibou v hudbě příliš představovat. Jedná se o jeden z nejpopulárnějších a zároveň nejlepších hudebních přehrávačů, který Androidu kraluje již pěknou řádku let. Za tu dobu se dočkal v podstatě jen jedné opravdu velké aktualizace a jinak se jeho tvůrci soustředili především na optimalizaci a vylepšování již zavedených funkcí. To se však již brzy změní.

S PowerAMP ve verzi 2 se již brzy rozloučíme S PowerAMP ve verzi 2 se již brzy rozloučíme

Tvůrci této aplikace totiž chystají další velkou aktualizaci a již nyní uvolňují první veřejnou alpha verzi. Tu si můžete zdarma stáhnout z oficiálního fóra. Alpha verzí lze přeinstalovat běžná aplikace stažená z Obchodu Play, z té si nově nainstalovaná verze přebírá jak nastavení, tak licenci – tedy za předpokladu, že máte aplikaci zakoupenou.

Alpha verzi se však vyhněte, pokud máte zařízení se srdcem od Intelu, jejich podpora do nové aplikace dorazí až s její beta verzí. Pro provoz nové verze PowerAMP potřebujete mít ve svém zařízení přinejmenším Android 4.1. Kvůli změnám desingnu je dočasně vypnuta podpora témat.

Jaké hlavní novinky alpha verze PowerAMP přináší?

 • nový zvukový engine
 • prostorové efekty a vylepšený StereoX efekt
 • ovládání tempa
 • vylepšené dekódování ztrátových audio formátů
 • podpora formátů opus, tak, mka, dsf, dff
 • plynulý přechod mezi skladbami bez prodlev
 • PowerAMP vždy používá vlastní resampler
 • volitelně lze použít vysoce kvalitný SoX resampler
 • OpenSL optimalizovaný výstup
 • podpora pluginů třetích stran (DSP/dekodér/výstup)
 • vizualizace
 • podpora předvoleb aplikací třetích stran
 • změny designu aplikace

Jaké nové funkce vývojáři chystají?

 • vylepšená správa obalů alb
 • nový design posuvníků
 • vylepšené rozhraní pro tablet
 • vylepšené seznamy
 • vylepšené úpravy tagů a informací o skladbách
 • podpora cloudu
 • podpora DLNA

Ve znamení výsuvných nabídek

První, čeho si po spuštění nové verze PowerAMP pravděpodobně všimnete, je mírně předělaný vzhled úvodní obrazovky. Na té se navíc nalézají hned dvě výsuvné nabídky – na každé straně jedna. Levé výsuvné menu supluje jakousi nabídku oblíbených. Můžete si totiž zvolit, které položky zde chcete mít zobrazeny pro co nejpřehlednější a nejrychlejší přístup k vaší hudbě. Vedle položek jako všechny skladby, alba či interpreti se skrze tuto nabídku můžete rychle dostat také k nejlépe hodnoceným nebo nejvíce přehrávaným skladbám. Přes levou nabídku se dostanete také k nápovědě či do nastavení aplikace.

Nabídka na pravé straně pro změnu vede k nastavení zvuku a vizualizací. Místo klasického obalu alba dané skladby tak můžete pozorovat zvukové spektrum či jiné předinstalované vizualizace, které se navíc mohou náhodně měnit. Z pohledu hudebního fanouška je však pravděpodobně více důležitá úprava zvuku.

První dobrou zprávou je, že zachovány zůstaly všechny předvolby z minulé verze aplikace. Naopak ještě přibyly další funkce a vylepšení. Při nastavování ekvalizéru nově vidíme pohyblivé zvukové spektrum. Přibylo nastavení tempa a také velmi podrobné nastavení prostorového efektu. V hlavním nastavení pak pod kategorií “Zvuk” nově nalezneme možnosti nastavení resampleru.

Nutno podotknout, že kvalita zvukového výstupu s novou verzí aplikace PowerAMP rozhodně neutrpěla, ba možná i naopak. Pocitově nám přijde zvuk při zachování stejného nastavení ještě o malinko kvalitnější, než tomu bylo s předchozí verzí.

Úspěšná jízda pokračuje dál

Změny, které alpha verze nadmíru populárního hudebního přehrávače PowerAMP přináší, možná nejsou na první pohled nijak drastické, jakmile si na ně však běžný uživatel zvykne, s velkou pravděpodobností si je oblíbí a již se nebude chtít vrátit zpět. Vyzdvihnout musíme především levou výsuvnou nabídku, která nám velmi rychle přirostla k srdci.

Náročnější posluchače se tvůrci pro změnu snaží nalákat na nový zvukový engine a celou řadu novinek v oblasti kvality zvukového výstupu. Samotný software pochopitelně kvalitní zvukový zážitek nepřinese. Ovšem za předpokladu, že PowerAMP zkombinujete také s telefonem disponujícím kvalitním zvukovým čipem a lepšími sluchátky, svou oblíbenou hudbu si vychutnáte také na mobilu, a to i když se řadíte k náročnějším posluchačům.

Současnou verzi PowerAMP si můžete v trial verzi stáhnout z Obchodu Play:

[appbox googleplay com.maxmpz.audioplayer]

Pokud se vám tento hudební přehrávač zalíbí, můžete si zde koupit také klíč k jeho neomezenému používání:

[appbox googleplay com.maxmpz.audioplayer.unlock]

Testovaná alpha verze je pak ke stažení na oficiálním fóru.

Zdroj: forum.powerampapp.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)