Používáte aplikaci Google Allo? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

Google Allo 5.0

Podruhé se v rámci cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze vracíme k aplikaci Google Allo. V říjnu uplynulého roku jsme se vás ptali, zda jste ji zkusili a používáte ji, přičemž 14 % z vás se hlásilo k tomu, že ji aktivně používají. Dalších 8 % se pak chystalo ji vyzkoušet. Dnes se pokusíme zjistit, zda a nakolik tento program uspěl po čtyřech měsících své existence. Proto se budeme ptát, zda používáte aplikaci Google Allo.

Takto dopadla říjnová Hlasovačka Takto dopadla říjnová Hlasovačka

Jak šel čas s aplikací Google Allo?

Pojďme si shrnout dosavadní vývoj kolem této aplikace.

 • Komunikační aplikace Allo a Duo představil Google v květnu loňského roku v rámci výroční vývojářské konference Google I/O. Tehdy ještě s poměrně neatraktivními ikonami.
 • V polovině června 2016 následovala první změna ikonek.
 • V srpnu 2016 pak přišla proměna ikon obou aplikací do jejich současné podoby.
 • Ve druhé polovině září pak přišel dlouho očekávaný okamžik – vyhledávací gigant uvolnil aplikaci Google Allo do Obchodu Play.
 • Jen necelý týden po publikaci dosáhl počet stažení hranice pěti milionů. Další růst byl ale výrazně pomalejší.
 • V říjnu následovalo vydání verze 2.0, která přinesla rychlé odpovědi a podporu rozdělené obrazovky.
 • Krátce na to spatřila světlo světa verze 3.0 – ta přišla s podporou grafických témat, navrhováním nálepek a emotikon.
 • V polovině prosince počet stažení z Obchodu Play dosahuje hranice 10 milionů.
 • V prosinci také vychází verze 4.0.
 • A nakonec v lednu 2017 vydal Google verzi 5.0, jejímž cílem bylo zlepšit používání programu.

Say hello to #GoogleAllo

Say hello to #GoogleAllo

Proti komunikátoru Hangouts má Google Allo podstatně pomalejší nástup. Překročení hranice deseti milionů instalací trvalo Hangouts pouhé dva dny. Čtyři měsíce po publikaci měl program na svém kontě více než sto milionů stažení, tedy desetkrát více než Allo po stejné době. Tristní zájem o nový komunikační program dokládá i aktuální informace, že vypadl z žebříčku 500 populárních programů v Obchodě Play.

Proč se aplikaci Google Allo nedaří zaujmout?

Důvodů, proč se aplikaci Google Allo nedaří získat uživatele, je hned několik. Sedm jich v říjnu vyjmenoval Vašek Švec, část z nich však vyřešily následné aktualizace. Komunikátor Googlu se snaží vtěsnat mezi programy, jako jsou WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram a mnohé další. Trh však je do značné míry nasycen a Allo prostě nenabízí nic, co by uživatele přimělo přejít od konkurence.

Naopak je několik věcí, které můžeme otevřeně tomuto komunikátoru vytknout:

 • Absence end-to-end šifrování zajímá především uživatele, kteří neberou na lehkou váhu ochranu svého soukromí. Allo tuto funkci nenabízí a veškeré konverzace jsou ukládány na serverech Googlu.
 • Chybí sdílení souborů, takže pokud chcete například odeslat příjemci dokument, budete muset použít jinou aplikaci. Allo podporuje fotografie, samolepky a sdílení polohy. Konkurence přitom zvládá posílání téměř jakýchkoli souborů.
 • Nenabízí hlasové ani video hovory, přitom například přes Facebook Messenger můžete tímto způsobem komunikovat zcela bez problémů. WhatsApp například napočítal více než sto milionů hlasových hovorů během jednoho roku.
 • Chybí webová/desktopová aplikace, takže pokud sedíte u počítače a chcete si povídat s přáteli, musíte sáhnout po telefonu. Proti tomu většina konkurence nabízí webovou verzi, se kterou můžete pohodlně chatovat na velkém monitoru pomocí klávesnice.

Používáte aplikaci Google Allo?

Dostáváme se k anketní otázce tohoto kola Víkendové hlasovačky a diskuze: používáte aplikaci Google Allo?

[gravityform id=“113″ title=“false“ description=“true“ ajax=“true“]
Odkaz pro hlasování z aplikace.

Používáte aplikaci Google Allo? Používáte aplikaci Google Allo?

V komentářích se můžete rozepsat o tom, proč aplikaci Google Allo používáte a čím je podle vás lepší než konkurence. Ti, kteří Allo nepoužívají, mohou pro změnu rozebrat své důvody, proč. Jaké funkce by Allo mělo mít, aby vás Google přesvědčil alespoň k jeho vyzkoušení? Čím u vás vítězí konkurenční aplikace?

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v našem cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze ptali, zdali používáte sociální síť Google+. Výsledky dopadly nakonec poměrně vyrovnaně, což jsme ale u naší cílové skupiny čekali. 46 % čtenářů Google+ používá, 54 % nikoli.

Víkendová hlasovačka z minulého týdne Víkendová hlasovačka z minulého týdne

Podíváme-li se na výsledky podrobněji, tak 14 % hlasujících používá Google+ jako svou jedinou sociální síť, dalších 32 % pak vedle ní funguje ještě na jiné síti. Proti tomu 38 % čtenářů používá jiné sítě než Google+ a 16 % z vás pak na sociálních sítích vůbec nefiguruje.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (22)