Po aktualizaci aplikace Telefon uživatelé hlásí potíže s voláním přes Bluetooth

potize-s-volanim-pres-bluetooth-ico

Před necelým týdnem jsme informovali o aktualizaci aplikace Telefon z dílny Googlu. Nová verze mimo jiné přinesla možnost sdílení zpráv z hlasové schránky. Uživatelé se ale po updatu potýkají s problémy – hlásí potíže s voláním přes Bluetooth.

Ačkoli měla verze s číslem 8 také odstraňovat chyby, stále více uživatelů hlásí, že přinesla také nové potíže. V desítkách komentářů v Obchodě Play se po 10. únoru, kdy byla vydána aktualizace, objevují kritická hodnocení a výtky, že přestalo fungovat telefonování přes Bluetooth. Ostatní aktivity, ke kterých je potřeba BT konektivita, jako například přehrávání hudby do sluchátek či komunikace s nositelnou elektronikou, přitom fungují normálně. Kromě uživatelů potvrzují problémy tohoto typu také redaktoři serveru Android Police.

Uživatelé v Obchodě Play hlásí potíže s voláním přes Bluetooth Uživatelé v Obchodě Play hlásí potíže s voláním přes Bluetooth

Uživatelé hlásí potíže s voláním přes Bluetooth

Například George White napsal: „Po aktualizaci telefonu žádné z mých Bluetooth připojení neumožňuje přenos zvuku telefonu. Nejhorší je, že tak nemohu používat při řízení handsfree, protože se přes Bluetooth v autě nepřenáší zvuk. Google, prosím, podívej se na tento problém!“ Podle některých zpráv místo handsfree sady používá telefon s poslední verzí jen hlasitý reproduktor zařízení.

S ohledem na to, že aplikaci Telefon vydává Google pouze pro telefony Nexus a Pixel, je rozsah problému omezen pouze na tato zařízení. To ale nic nemění na skutečnosti, že pro uživatele těchto telefonů je uvedené chování velmi frustrující. Zajímavé ale je, že k odstranění potíží nepomůže ani návrat k předchozí verzi, což situaci poměrně značně komplikuje. Je možné, že aktualizace aplikace Telefon způsobila nějakou změnu v nastavení Bluetooth, kterou je možné opravit pouze vydáním další aktualizace.

Protože Google se zatím k problému oficiálně nevyjádřil, můžeme konstatovat pouze to, že po updatu na Telefon verze 8 evidentně hrozí možné potíže s voláním přes Bluetooth. Otázkou je, kdy a jak na ně vyhledávací gigant vlastně zareaguje.

Phone by Google
Phone by Google
Používáte aplikaci Telefon? Zaznamenali jste nějaké potíže s voláním přes Bluetooth?

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

android_lost_ikona

Android Lost: Když ztratíte telefon

Recenze Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (6)