Porovnejte, jak Samsung proměnil TouchWiz v novém Galaxy S5!

touchwiz_stary_novy_ico

Jednou z nejzásadnějších novinek letošního veletrhu Mobile World Congress byla nesporně nová vlajková loď jihokorejského Samsungu – Galaxy S5. O její hardwarové stránce jste si mohli přečíst v podrobném článku Samsung Galaxy S5 – král Androidu přichází v novém kabátě, další informace bylo možné načerpat v našem detailním videopohledu.

Jedním z podstatných rozdílů proti dosavadním modelům je aktualizovaná grafická nadstavba TouchWiz, která doznala viditelných změn. Pokud vás zajímají prvky, které prošly proměnou, přijměte naše pozvání ke krátké procházce obrázkovou galerií. Na následujících snímcích je nový TouchWiz vždy vpravo nebo dole.

První dva obrázky ukazují drobné změny ikon, které jsou sice stejné velikosti, nicméně nelze přehlédnout o něco větší vzdálenost obrázku a popisku. V některých případech (Email) je ikona barevnější, detailnější (Messages) a celkový dojem je o něco plošší.

Starý versus nový TouchWiz Starý versus nový TouchWiz

Starý versus nový TouchWiz Starý versus nový TouchWiz

Tento obrázek ukazuje jednodušší přidávání a odebírání domovských obrazovek, widgetů, aplikací a tapet.

Správa domovských obrazovek, widgetů, aplikací a tapet Správa domovských obrazovek, widgetů, aplikací a tapet

Velice zásadní proměnou prošlo systémové nastavení, které se ze seznamu s přepínači proměnilo do ikonek, ne nepodobných seznamu aplikací. Uživatel tak získává z jedné obrazovky přístup ke dvanácti funkcím najednou, nicméně pravděpodobně za cenu více tapnutí, než se dostane k požadovaným funkcím.

Systémové nastavení prošlo zásadní změnou Systémové nastavení prošlo zásadní změnou

Další snímek je asi jasný – nová odemykací obrazovka s typickou tapetou na pozadí a zástupcem pro rychlé spuštění aplikace Fotoaparát.

Stará a nová odemykací obrazovka Stará a nová odemykací obrazovka

Nyní se na třech obrázcích podíváme na aplikaci pro telefonní hovory. K vidění je nejen část pro vytáčení čísel, ale také telefonní seznam, záznamy o hovorech, podrobnosti kontaktu a oblíbené položky.

Číselník Číselník

Kontakty a protokoly Kontakty a protokoly

Detail a oblíbené kontakty Detail a oblíbené kontakty

Změn se dočkal také výchozí webový prohlížeč.

Výchozí webový prohlížeč Výchozí webový prohlížeč

Jako další tu máme aktualizovaný Fotoaparát, nabízející celou řadu režimů a přepracované uživatelské rozhraní. Nepřekvapí, že nejvyšší možné rozlišení je 16 Mpx.

Aktualizovaný Fotoaparát Aktualizovaný Fotoaparát

Aktualizovaný Fotoaparát Aktualizovaný Fotoaparát

Aktualizovaný Fotoaparát Aktualizovaný Fotoaparát

Nakonec tu máme starší Health Board ve srovnání s nejnovější verzí programu S Health, která nyní podporuje senzor tepu, jímž je Galaxy S5 vybaven.

Health Board ve srovnání s nejnovější verzí programu S Health Health Board ve srovnání s nejnovější verzí programu S Health

Dodejme, že tohoto “průvodce novým TouchWizem” připravil Chris P. ze serveru Phone Arena.

Podle dosavadních zkušeností běží nová grafická nadstavba mnohem rychleji a plynuleji než předchozí verze, údajně je “výborně optimalizována”.

Zdroje: Android Headlines, Galaxy Droid, 4PDA, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (45)