Porovnání fotoaparátů Apple iPhone X vs. Xiaomi Mi 8. Který telefon fotí lépe?

porovnani fotoaparatu apple iphone x vs. xiaomi mi 8

Tentokrát si srovnáme fotografie novinky v podobě Xiaomi Mi 8 a Apple iPhone X, což je stále to nejlepší, co konkurenční systém iOS nabízí. Dokáže Xiaomi využít několika měsíční náskok a odejde vítězně z dnešního porovnání fotoaparátů Apple iPhone X vs. Xiaomi Mi 8? To zjistíme již brzy.

Fototest Apple iPhone X vs Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8 používá duální fotoaparát, který má 2x 12 MPx. Hlavní fotoaparát má čtyřosou optickou stabilizaci obrazu (OIS) a světelnost F/1.8. Sekundární fotoaparát má světelnost F/2.4. Podporuje nahrávání videa až ve 4K rozlišení, ale pouze ve 30 FPS. Přední selfie fotoaparát má 20 MPx a světelnost F/2.0.

[aps_product_sz id=”493851″]

Apple iPhone X také využívá duální fotoaparát, rovněž s 2 x 12 MPx. Má dvojitou optickou stabilizaci obrazu (OIS). Širokoúhlý objektiv má clonu F/1,8. Teleobjektiv má clonu F/2,4. Video dokáže nahrávat až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední selfie kamera má 7 MPx a světelnost F/2.2. Jak tedy můžeme vidět, po hardwarové stránce jsou na tom oba telefony hodně podobně.

[aps_product_sz id=”452459″]

Třetí snímky v tomto fototestu pochází z Full Frame fotoaparátu s výměnnými objektivy, tzv. bez zrcadlovka. A to Sony A7ii s objektivem Canon FD 28mm se světelností F/2.8.  Účelem zapojení fotoaparátu s FullFrame (FF) snímačem je pouze pro poukázání na to, jak moc se dnešní telefony kvalitou přibližují kvalitě “velkých” fotoaparátů. Snažili jsme se test udělat z pohledu běžného uživatele, takže jsme testy prováděli na automatický režim ve výchozím nastavení zařízení. Abychom vyvážili fakt, že telefonům dnes značně pomáhá pokročilý automatický režim úprav, který se děje na pozadí každé fotografie automaticky, udělali jsme u FF fotoaparátu pouze základní úpravu, kdy jsme vyvážili světlé a tmavé scény, aby vynikl větší dynamický rozsah, který zpravidla roste s velikostí čipu fotoaparátu a je právě velkou výhodou u použitého FF fotoaparátu.

Porovnání fotoaparátů Apple iPhone X vs. Xiaomi Mi 8

Který telefon fotí lépe: Apple iPhone X nebo Xiaomi Mi 8? Závěrečné hodnocení

Na prvních fotografiích vidíme test selfie kamery. Zde jasně můžeme vidět, jak Xiaomi Mi8 extrémně vyhlazuje, což v podstatě můžeme vidět u všech telefonů asijských značek, ať už je to Xiaomi, Huawei, nebo Samsung. Je to z toho důvodu, že právě v Asii je tohle “extrémní” vyhlazování obličejů populární. A i když v Evropě na to můžeme hledět jinak, nedá se to považovat jako za problém. Na druhou stranu to negativně ovlivňuje i kvalitu pozadí.

Ve zhoršených světelných podmínkách a v nočních snímcích je pro nás vítězem Xiaomi Mi 8. A to díky většímu množství detailů a také přeexponování na straně iPhone X. Hodně to jde vidět na fotografii z metra. Pokud se podíváme na podání barev, tak je v porovnání s fotoaparátem hodně dobré u obou telefonů. U detailu listu si velmi dobře můžeme všimnout toho, že i telefony dokáží vytvořit kvalitativně srovnatelné fotografie s Full Frame fotoaparátem. U fotografií s modelkou jde vidět, že iPhone X má opět problémy s expozicí. I proto je za nás vítězem Xiaomi Mi 8.

Za zapůjčení Apple iPhone X děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Za zapůjčení Xiaomi Mi 8 děkujeme společnosti xiaomi-czech.cz.

Jak to vidíte vy? Fotí lépe Apple iPhone X nebo Xiaomi Mi 8?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)