Pornhub zveřejnil statistiky za uplynulý rok. Android je stále na vrcholu žebříčků

pornhub-iphone-android

Když se řekne Pornhub, každý ihned ví, o které službě je řeč. Ani jste ho nemuseli nikdy v životě navštívit a přece jej znáte. Zčásti to může být i tím, že se v posledních letech angažuje i v jiných branžích (například v e-sportu). I to mimochodem odkazuje na to, jak obrovský tento server musí být. A stejně jako každá společnost, která ve světě něco znamená, i Pornhub zveřejnil statistiky za uplynulý rok.

Smartphone je Pornhub přehrávač #1

Trend, který rostl již v posledních letech, je přehrávání lechtivých videí pomocí smartphonu. Zatímco dříve bylo normální, že diváci lechtivých serverů sledovali videa na počítačích, v loňském roce již přístup z chytrých telefonů stoupl na 52,9 %, což je meziroční nárůst o 17,7 %. Meziročně stoupl i provoz serveru na tabletech. Ten se zvedl však jen o 0,2 %, takže pomalu začíná být znát nasycenost trhu právě tablety, které začínají podobně stagnovat i v prodejích.

5-pornhub-insights-2015-year-in-review-devices-worldwide-proportions

Android stále vede, ale příště již nemusí

Android je na světě tou nejrozšířenější mobilní platformou. Tento fakt je opět znát i ze statistik Pornhub. Návštěvnost stránek z našeho operačního systému se letos dostala na 47,9 % veškerého mobilního provozu. To je však o 4 % méně než loni. Jediný operační systém, který ve statistikách vyrostl, je iOS, který stoupl na 46,2 % s meziročním růstem o 15 %. Všechny ostatní platformy tedy klesaly. Vzhledem k poměru počtu uživatelů systémů Android a iOS se tak dá nezávisle odvodit, že na Pornhubu sledují tato tématická videa častěji uživatelé iOS než uživatelé Androida.

5-pornhub-insights-2015-year-in-review-mobile-os

Prohlížeče mluví za vše

Zajímavé je také sledovat statistiky mobilních prohlížečů. Zatímco nativní prohlížeč v Androidu používalo pro Pornhub videa jen 11,3 % diváků, Chrome již zastává značně silnější pozici s 34,6 %. Největší podíl však zabral prohlížeč operačního systému iOS, Safari, který zastal 42,7 %. Ve statistice ještě najdeme prohlížeč Opera Mini, který však zastal pouhé 2,9 %, a mobilní Internet Explorer, který se vyšplhal na 2%.

Pornhub statistiky 2015-3

Rozhodně bude zajímavé sledovat podobné statistiky i příští rok, protože dle grafů je znát, že se trendy hýbou a mění každým rokem, byť v některých případech ne tolik zřetelně.

Zdroj: PH

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)