Aplikace Cleaner vám pomůže s pořádkem v kontaktech. Zbaví vás i duplicit

Udělejte-si-pořádek-v-kontaktech-a-zbavte-se-duplicit

Kdy jste si naposledy dělali pořádek v kontaktech ve svém telefonu? Že je to už hodně dlouho? Máme pro vás tip, jak rychle a efektivně uklidit ve vašem adresáři! S pomocí nástroje Cleaner – Merge Duplicate Contacts budete mít dokonalý pořádek.

Obsah článku

Co slibuje Cleaner – Merge Duplicate Contacts?

Popisek v Obchodě Play je poměrně stručný: „pokud je váš adresář v nepořádku, dokáže tento nástroj sloučit všechny duplicitní kontakty jedním klepnutím.“ Autoři dále konstatují, že vaše kontakty jsou nejdůležitějšími daty v telefonu, a pokud je důsledně neaktualizujete, snadno v nich vznikne chaos.

Cleaner – Merge Duplicate Contacts umí:

  • Sloučit všechny duplicitní kontakty jedním klepnutím.
  • Najít a sloučit kontakty s podobnými jmény.
  • Najít a sloučit kontakty s duplicitním telefonem a/nebo e-mailem.

 

Aplikace je k dispozici v patnácti jazycích, bohužel čeština na seznamu chybí.

Jak si udělat pořádek v kontaktech

Možná víte, že možnost vyhledání a sloučení duplicit v kontaktech nabízí například webová verze Kontaktů Google (viz aktualita z roku 2015 Vyzkoušejte nové Kontakty Google s designem „Material“ a hledáním duplicit!). Zkusili jsme volbu Duplicitní kontakty použít na našem notně zanedbaném adresáři, ale výsledek zněl: „Nemáte žádné duplicitní kontakty“. Opravdu nemáme?

Kontakty Google: „Nemáte žádné duplicitní kontakty“ Kontakty Google: „Nemáte žádné duplicitní kontakty“

Nainstalovali jsme tedy na telefon nástroj Cleaner – Merge Duplicate Contacts. Po prvním spuštění se nás ujal průvodce, který vysvětlil základní funkce programu, tedy sloučení duplicit, zálohu adresáře a odstranění zbytečných kontaktů. Je samozřejmostí, že aplikace, která hodlá pracovat s adresářem, požaduje ke své činnosti přístup ke kontaktům, který je nutné jí udělit.

Odstraňování duplicit

Pak jsme se ocitli na hlavní obrazovce, která je horizontálně rozdělena do čtyř sekcí.

Accounts – v této sekci se můžete podívat na všechny nalezené kontakty, jakož i kontakty jednotlivých účtů. V našem případě nástroj kromě Kontaktů Google našel kontakty také v aplikacích WhatsApp, Google Duo, Telegram, na obou SIM kartách i v telefonu. Pozitivně vnímáme fakt, že jednotlivým kontaktům lze volat, psát, ale také je přímo v aplikaci upravovat, sdílet a mazat, a to i hromadně.

Duplicates – v této sekci je to, co vás patrně bude zajímat nejvíc – totiž duplicitní kontakty, různé kontakty se stejnými telefonními čísly či e-mailovými adresami, případně kontakty s podobnými jmény. Kontakty můžete procházet a spojovat. Co je hlavní: na rozdíl od Kontaktů Google našla tato aplikace hned několik duplicit. Jeden příklad za všechny: řidiče PPL jsme měli v telefonu uložené jako dva kontakty “PPL” s dvěma různými telefonními čísly. Aplikace je dokázala objevit a nabídnout spojení pod jeden kontakt.

Unnecessary Contacts – za „zbytečné“ kontakty považuje aplikace ty, u kterých nemáte uložené jméno, telefonní číslo, nebo e-mail, případně e-mail ani telefon. Spíše než k mazání může tato sekce posloužit k opravě a doplnění chybějících údajů.

Filters – v této sekci si můžete filtrovat kontakty podle firmy nebo názvu funkce (pokud je máte v adresáři uložené).

Druhá záložka Automatic Merge slouží k automatickému sloučení kontaktů (na první záložce je můžete slučovat manuálně). Po klepnutí se zobrazí počet duplicitních kontaktů, a položek se stejným telefonním číslem nebo e-mailem. Tlačítkem Merge provedete jejich spojení. Třetí sekce Backups obsahuje zálohy provedených změn, které lze v případě potřeby několika klepnutími vrátit zpět.

Konečně poslední sekce Settings obsahuje informace o použitém účtu, nastavení, výběr jazyka aplikace, volbu zdrojů kontaktů, grafické téma aplikace a způsob řešení duplicit. Cleaner – Merge Duplicate Contacts může také upozorňovat na nově vzniklé duplicity prostřednictvím notifikací.

Resumé

Pokud si potřebujete udělat pořádek v kontaktech, bude vám nástroj Cleaner – Merge Duplicate Contacts užitečným pomocníkem. Na rozdíl od funkce Duplicitní kontakty v Kontaktech Google jde více do hloubky a najde duplicity na základě telefonních čísel, e-mailových adres i podobných jmen.

Aplikace je relativně jednoduchá, ke snadnějšímu pochopení začátečníky by však jistě prospěla její lokalizace do češtiny. Celkově hodnotíme její funkce kladně – najde duplicity a ve spolupráci s uživatelem je vyřeší. Snadno tak zavedete pořádek v kontaktech bez ohledu na to, jak obsáhlý je váš adresář.

Nástroj Cleaner – Merge Duplicate Contacts je v Obchodě Play tři a půl roku a za tu dobu si ho stáhlo a nainstalovalo více než půl milionu uživatelů. Průměrná známka 4,3 svědčí o převládající spokojenosti. 12 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech s Androidem 4.4 a novějším.

Jak často si děláte pořádek v kontaktech?

[appbox googleplay com.simpler.merge]

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)