Popcorn Time – filmy zdarma pomocí pirátského “Netflixu” míří také na iOS

popcorn time movies

Populární a zároveň nenáviděná služba Popcorn Time se nakonec dostala i na operační systém iOS. Vlastníci iPhonů, iPadů a dalších “i-produktů” si tak nyní můžou přehrávat na svých zařízeních filmy zdarma. K čemu vlastně Popcorn Time slouží, co nabídne a je opravdu zdarma?

Co je to vlastně ten Popcorn Time?

Jedná se o multiplatformního open source BitTorrent klienta, který má v sobě integrovaný video přehrávač, což umožňuje sledovat aktuálně stahované filmy. Aplikace tak může svým podáním působit, jako byste si pouštěli film zcela zdarma a bylo to naprosto legální. Sami autoři nás však na svých oficiálních stránkách upozorňují na to, že stahování autorsky chráněných děl může být v naší zemi nezákonné, a proto pokud se aplikaci rozhodneme používat, tak na vlastní nebezpečí. Službu bychom mohli přirovnat ke stahování filmů prostřednictvím klasických torrentů. Obdobné streamování médií nabízí v zahraniční známá společnost NetFlix, která svým předplatitelům umožňuje sledovat filmy, seriály a další video obsah.

popcorn time 1

iOS, Android, ale i PC

Popcorn Time byl pro iOS dostupný již dříve, podmínkou byl ovšem Jailbreak (softwarová úprava zařízení s iOS). Nová verze je ovšem funkční i na iOS zařízeních bez něj. Aplikace je na oficiálních stránkách tvůrců dostupná i pro další platformy, dokonce i pro Android a PC. Ve všech případech se jedná o Beta verzi. Jelikož jsme portál Svět Androida, zaujala nás především Android aplikace, o níž jsme následně začali vyhledávat podrobnější detaily.

popcorn time 2

Android aplikace Popcorn Time

Android aplikaci Popcorn Time lze stáhnout z oficiálních stránek tvůrců této služby. Je pochopitelné, že aplikace nemá své místo v Google Play. Možná si říkáte proč, když lze v Google Play stáhnout několik torrentových klientů. Odpověď bude zřejmá – klasické torrentové klienty se využívají i ke stahování dat, která nejsou v rozporu s dobrými mravy a hlavně zákonem. Účel aplikace Popcorn Time je však zřejmý – slouží ke stahování (sledování) filmů v podobě torrentů. Aplikace by měla nabídnout i novější filmy v HD kvalitě a údajně v ní lze aktivovat i české titulky. Kromě filmů lze skrze aplikaci sledovat i spoustu známých televizních seriálů.

popcorn time android

Sledování filmů zdarma – ano i ne

Je tedy sledování filmů s Popcorn Time opravdu zdarma? Ano, s Popcorn Time můžete sledovat filmy zdarma. Sledování filmů zdarma resp. jejich stahování z torrentů je sice bezplatné, ovšem stejně jako uvádí vývojáři aplikace – na vlastní nebezpečí.

Jaký je váš názor na aplikaci Popcorn Time?

zdroj: Popcorntime.io, CzechCrunch.com

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

8012082

Tisíce seriálů na dosah aneb jak na NETFLIX

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později
tablet

Tablet Remote – dálkový ovladač k tabletu

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
6 min. uložit na později

Komentáře (45)