Pondělní nálož aplikací #5 – Pravidelné tipy pro Android z obchodu Google Play

google-apps-sphere-of-apps

Svět Androida vám přináší další tipy na zajímavé novinky z obchodu Google Play, takže si nezapomeňte uvolnit místo na paměťové kartě. Pátá Pondělní nálož začíná!

Nebudeme vás zdržovat dlouhou předmluvou (čtete ji vůbec někdo? :) ) a rovnou se podíváme na to, co nám poslední dny přinesly nového. Mrkneme se na živé tapety, vylepšíme využívání cloudových služeb a přihodíme ještě pár dalších zajímavostí navrch. Megabajty budou lítat!

Pixel Fleet Live Wallpaper

Živé tapety pro Android jsou takovým mírně kontroverzním tématem. Někdo je z duše nenávidí třeba kvůli ovlivňování výkonu zařízení, jiní na ně nedají dopustit – a dalším jsou úplně ukradené, protože většinu času vidí na mobilu buď e-maily nebo nějakou aplikaci a plocha jako taková je jim úplně ukradená. Pixel Fleet Live Wallpaper jsme se rozhodli zařadit především kvůli jeho neotřelému designu, který rozehraje barevné pixely let osmdesátých přímo na vašem displeji. Malé lodičky, tančíky a vznášedla rozjedou pravou osmibitovou bitvu, která se pokaždé odehrává trochu jinak.

nexusae0_PixelFleet1 nexusae0_PixelFleet2

Pixel Fleet Trailer

Pixel Fleet Trailer

Pixel Fleet Lite
haydenTheAndroid
Verze 1.0.0 (9. 5. 2013)
Velikost 2,1 MB
2.1+


Zdarma


19,50 Kč

 

Google Now Wallpapers

A střihneme si ještě jednu tapetu, která navazuje na službu Google Now – povedeného asistenta, který bohužel v našich končinách ještě nemá takové možnosti využití jako na západě. I tak se ale jedná o jeden z nejpovedenějších projektů společnosti Google. Uživatel Svarion z fóra XDA Developers se rozhodl, že z Google Now vytáhne graficky pohledné tapety a využije je po svém. Připravil proto sadu 11 tapet, které se vám budou střídat tak, aby odrážely denní dobu. K tomu si ještě připočtěte prvky z uživatelského rozhraní z Google Now a máme tu velmi pěkný balíček. Navíc nesosá baterku, protože se nejedná o živé tapety. Stahovat můžete dvě verze – ve standardním a HD rozlišení.

unnamed (6) unnamed (7) unnamed (8)

GoogleNowWallpaper
Bongoman Dev
Verze 1.0.1 (11. 5. 2013)
Velikost 9,7 MB
2.2+


Zdarma


Zdarma

 

Fixya

Služba Fixya se v internetových vodách proslavila nestkutečně podrobnými návody na rozebrání a složení… čehokoliv. Nezáleží na tom, jestli se vám rozbila klimatizace, Xbox nebo generátor černých děr. Existuje totiž velmi slušná šance, že právě na Fixya najdete návod, jak elektronického pacienta zase vykurýrovat. Teď už navíc nemusíte hledat počítač nebo notebook s připojením k internetu. Mobilní aplikace Fixya vám doručí potřebné návody přímo do dlaně, ať už jste kdekoliv!

6c35e8ebbcec1b51d32ec554949f2f86 fe3df82978ef5ab28831cafa33608bd9 28fb248248ca36005e65ed91d2db7886

Fixya
FixYa LTD
Verze 1.32 (7. 5. 2013)
Velikost 2,9 MB
2.3.3+


Zdarma

 

Smart Remote for Galaxy S4

Jak je z názvu patrné, tohle chytré dálkové ovládání si užijí jenom majitelé Galaxy S4 – ti sice dostanou již v základní výbavě aplikaci pro využívání infračerveného světla pro ovládání domácí elektroniky, Smart Remote ale přidává něco navíc – jedná se především o zahrnutí bezdotykových gest a další drobné vychytávky. Když vám například bude někdo volat, aplikace automaticky ztlumí hlasitost televize. Samozřejmě existuje i varianta pro HTC One, které je rovněž vyzbrojeno infrared diodou. Dozajista užitečnou aplikaci ale sráží na kolena brutálně přestřelená cena: 200 Kč za dálkové ovládání je fakt úděsný balík. Snad to vývojářům dojde a přichystají nějakou slevu.

unnamed unnamed (1) unnamed (2)

Smart Remote for Galaxy S4
Color Tiger
Verze 1.0.7 (9. 5. 2013)
Velikost 4,8 MB
2.3.3+


195,47 Kč

 

AudioBox

Osobně jsem se velmi těšil na službu Google Music (Hudba Play) – přece jen možnost nahrát si své oblíbené MP3 soubory do cloudového úložiště, odkud si je můžete streamovat do mobilu, to vám jen tak někdo nenabídne. V momentě, kdy jsem se odstěhoval do Kralup nad Vltavou, kde signál chytíte snáz prutem na ryby než mobilem, mé nadšení celkem rychle opadlo. A ne že by to jinde bylo extrémně lepší. Pro kvalitní streamování hudby z internetu potřebujete dostatečně kvalitní pokrytí rychlým signálem a… no však víte, stále stejná pohádka. Pokud tohle však není váš problém a chcete aplikaci, která toho umí podstatně více než Google Music (streamování z DropBoxu, SkyDrive, Box.net, Google Drive, Sound Cloud, chytré playlisty, texty písní…), určitě mrkněte na AudioBox. Velmi sympatický přehrávač!

unnamed (3) unnamed (4) unnamed (5)

AudioBox™
iCoreTech, Inc.
Verze 0.9.11 (9. 5. 2013)
Velikost 2,9 MB
2.3+


Zdarma

 

Cloudii

A u cloudového úložiště ještě zůstaneme. Možnost nahrávat své soubory do internetového úložiště, které se tváří jako obyčejná složka ve Windows (či jiném OS) uchvátila spoustu uživatelů a není divu. Uživatelsky přívětivé, pro běžné užití bezplatné a pravidelně zálohované – takové je dobré cloudové úložiště. Samozřejmě se najdou i odpůrci, kteří se obávají o zneužití uložených informací. To je však na dlouhou debatu. Ti, kteří kouzlu cloudu propadli se možná setkali s problémem, jak spravovat několik různých účtu v různých službách zároveň. Cloudii toto dilema řeší po svém: slučuje nejpoužívanější služby pod jednu střechu. Díky této aplikaci budete mít Google Drive, Dropbox, Skydrive a Box hezky po ruce, v jednom sympatickém balení s uceleným designem.

46c45b1334543c9d9e72b1556191a868 295b5a918bddfe01b3d1ad763f7dbc31

Cloudii
cloudii
Verze 0.32.4 (9. 5. 2013)
Velikost 3,1 MB
4.0+


Zdarma

 

Battery Test Utility

Není to skvělé, když se z názvu aplikace dozvíte prakticky vše? Battery Test Utility je aplikace pro testování baterie… potřebujete vědět víc? Měli byste vědět víc! Minimálně to, že pokud se rozhodnete tento program stáhnout, připravte si 118 MB prostoru. Docela pecka, ne? Vysvětlení je jednoduché: test probíhá tak, že si vyberete typ zátěže – zda audio, video nebo prohlížení internetu a právě testování pomocí videa znamená, že telefon potrápíte souborem až ve FullHD rozlišení. K aplikaci jsou tedy přibaleny i tři videosoubory, které se postaraly o nadstandardní velikost. Samotná aplikace vyhlíží sympaticky a dost možná ji zařadíme do některého z brzkých mobilních testů.

unnamed (9) unnamed

Battery Test Utility
NIDL
Verze 1.4 (10. 5. 2013)
Velikost 118 MB
2.2+


Zdarma

 

Google I/O 2013

Tuhle aplikaci zařazujeme spíš do počtu a uvádíme ji jako zajímavost. Vzhledem k tomu, že se většina z vás na Google I/O asi nechystá, těžko využijete perfektní vektorové mapy, detailní přehled plánovaných přednášek synchronizovaný s vaším kalendářem nebo třeba skenování vaší ID karty pomocí NFC. Na druhou stranu, jsme web o Androidu a vynechat zajímavosti o Google I/O by byl hřích. Navíc je tu i režim pro “neúčastníky”, který vám dovolí sledovat streamované přednášky, konference a rozhovory přímo na displeji vašeho mobilního zařízení. A podpora pro HDMI výstup je tu rovněž.

nexusae0_42 nexusae0_51 nexusae0_6

Google I/O 2013
Google Inc.
Verze 1.0.2 (10. 5. 2013)
Velikost 1,7 MB
2.3.3+


Zdarma

 

Mosaique

A jedna hříčka na závěr. Můj hlad po logických rychlících docela dobře zasytila minimalistická hra Mosaique, která spočívá v přesouvání a mazání různobarevných políček. Zajímavé je na hře to, že ji vlastně lze dokončit neskutečně rychle, ale byla by to svým způsobem škoda. Záleží tedy hlavně na hráči, kolik času s ní chce strávit. Velmi zajímavý kousek, který vám může zpříjemnit třeba čekání na vlak. Tak se mrkněte aspoň na trailer ;)

unnamed (10) unnamed (11)

Mosaique: Official Trailer – AVAILABLE NOW!

Mosaique: Official Trailer - AVAILABLE NOW!

Mosaique
Winning Blimp
Verze 1.2 (12. 5. 2013)
Velikost 30 MB
2.2+


19,54 Kč

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)