Pondělní nálož aplikací #4 – Pravidelné tipy pro Android z obchodu Google Play

google-apps-sphere-of-apps

Čtvrté vydání našeho pravidelného seriálu vám přináší tipy na novinky z obchodu Google Play. A dnes jsou rohlíčky obzvláště propečené! Věnovat se budeme především organizaci času a produktivitě, ale to není zdaleka vše!

Tentokrát se nám ale opravdu urodilo! Hádáme, že nejvíc nadchneme manažery a studenty, protože díky dnešním aplikacím nejenže nezapomenete zúčastnit se důležité prezentace, ale navíc si ji budete moci i krásně nafotit, upravit a uložit. Krom toho se díky chytré aplikaci pro řízení tichého režimu nedostanete do nepříjemné situace a pokud byste se během přednášky náhodou nudili, budete moci pro zkrácení chvíle i něco přeříznout…

Day by Day

Tato aplikace v sobě snoubí funkcionalitu dvou služeb od Googlu: Tasks a kalendář a samozřejmě se plně synchronizuje s vaším existujícím Google účtem. V přehledném rozhraní, které si bere to nejlepší ze specifikací Holo UI vám nabízí dvě horizontálně scrollující obrazovky, na kterých se zobrazuje kalendář a úkoly. V aplikaci najdete vše, co pro pohodlnou práci potřebujete – a najde se i něco navíc. Například výběr z dvaceti grafických témat. Aplikace prý umí synchronizovat i z jiných kalendářů, nejen toho googlovského, ale nemohu to potvrdit – jiný jsem nezkoušel.

unnamed (29) unnamed (30) unnamed (31)

 

Day by Day (Free)
Appiens
Verze 1.031.3 (17. 4. 2013)
Velikost 1,5 MB
2.2+


Zdarma

 

SmartSilence

SmartSilence je jednoduchou utilitkou, která vám dovolí připravit si týdenní rozvrh, podle kterého bude váš telefon nastavovat tichý režim. Pokud tedy například víte, že od půlnoci do sedmi ráno spíte a následně jste od osmi do čtyř ve škole, pak není nic snažšího, než si v této aplikaci připravit plán, podle kterého bude váš telefon zapínat či vypínat tichý režim.

Screenshot20

SmartSilence: Silent Scheduler
Waylon Brown
Verze 1.3 (5. 5. 2013)
Velikost 433 kB
2.0+


Zdarma

 

Nandroid Manager

Pokud patříte k notorickým “flashovačům”, kteří střídají systémy jako běžný čistotný člověk ponožky, pak nastražte uši (a úložiště). Objevila se nová aplikace nazvaná Nandroid Manager a její funkcionalita spočívá v tom, že narozdíl od běžné zálohy a obnovení celého systému umí obnovovat pouze zvolené součásti. Můžete tedy obnovit jen vybrané aplikace, data, textové zprávy nebo výpisy hovorů. Je toho samozřejmě mnohem víc, takže se určitě podívejte na Google Play, kde jsou popsány veškeré funkce. Samozřejmě je vyžadován root.

nexusae0_193 nexusae0_234 nexusae0_326

 

Nandroid Manager * ROOT
Thomas Otero (H3R3T1C)
Verze 1.0.2 (3. 5. 2013)
Velikost 2,0 MB
1.6+


Zdarma


19,60 Kč


 

Beautiful Widgets Free

Zadržte, ještě nepište do komentářů, že jsme zaspali dobu asi tak o několik let! Beautiful Widgets Free je skutečně nová aplikace. Jedná se o freemium verzi placeného brášky, kterého spousta z nás zná. Beautiful Widgets se záhy po vydání vyprofilovaly jako jedno z nejlepších řešení pro vaši domácí obrazovku. Někomu se ale možná nechce dávat něco přes 60 Kč za sbírku widgetů, z nich některé dost možná nikdy nevyužije. Proto se na Google Play objevila nová verze, která je zčásti zdarma a další obsah je dostupný po zaplacení mírného obnosu. Je tohle správná cesta?

beautiful widgets free

Beautiful Widgets Free
LevelUp Studio
Verze 5.2.2 (3. 5. 2013)
Velikost 12 MB
2.2+


Zdarma


64,42 Kč

 


ArcNote

Dar z nebes pro každého, kdo denně shlédne několik powerpointových prezentací. Pokud u vás není zvykem dostat po skončení přednášky celou prezentaci, dost možná si jednotlivé slajdy fotíte. ArcNote vám život ulehčí v tom, že všechny ty fotografie z různých úhlů krásně srovná a dovolí vám i upravit barvy a jas s kontrastem tak, aby vše bylo pěkně čitelné. Lze dokonce nahrávat i audio. A funguje to opravdu dobře! Jediné mínus je, že aplikace bohužel nespolupracuje s tablety.

nexusae0_unnamed-7 nexusae0_unnamed-6 nexusae0_unnamed-5

ArcSoft® ArcNote Introduction

ArcSoft® ArcNote Introduction

ArcNote
ArcSoft, Inc
Verze 1.5.0.25 (2. 5. 2013)
Velikost 11 MB
2.3+


Zdarma

 

AVG Cleaner

Na Google Play se válí slušná řádka programů, která slibuje, že vám zrychlí systém optimalizací něčeho tady a smazáním něčeho támhle. Proč tedy nevyzkoušet řešení od známé firmy AVG? Tahle bezplatná aplikace umí smazat historii prohlížení v mnoha různých programech (Google Play, prohlížeč,…), dále smaže výpisy volání, zprávy. Poradí si i s procesy běžícími na pozadí, vyčistí cache a uvolní RAM. Šikulka! Jen mi nejde do hlavy, proč je na úvodním obrázku zachycen mobil i tablet, když se žádným z tabletů přiřazených k mému účtu (celkem asi šest kousků) není kompatibilní. Snad budete mít větší štěstí.

unnamed (5) unnamed (6) unnamed (7)

 

AVG Memory & Cache Cleaner
AVG Mobile Technologies
Verze 1.0.37 (1. 5. 2013)
Velikost 2,4 MB
2.1+


Zdarma

 

Weebly

V době fejsbuků a twitterů už nejsou blogísky to, co bývaly (se slzou v oku vzpomínám na ten svůj). Pokud ale z nějakého důvodu nemáte rádi Facebook a Twitter je na vaše myšlenky až příliš stručný, můžete zauvažovat nad Weebly. Tato aplikace vám pomůže snadno a rychle vytvořit blog s adresou jmeno.weebly.com a díky intuitivnímu rozhraní je snadné jej spravovat prakticky odkudkoliv. Připravené šablony, snadné vytváření nových příspěvků a podrobné statistiky dělají z Weebly zajímavý kousek.

Screenshot_2013-05-05-18-02-31 Screenshot_2013-05-05-18-04-28 Screenshot_2013-05-05-18-04-46

Weebly
Weebly, Inc.
Verze 1.0.2 (1. 5. 2013)
Velikost 10 MB
2.2+


Zdarma


 

Split Camera

Aplikaci Split Camera zařazujeme možná jen z čiré zvědavosti, jestli tuhle věc někdo dokáže využít. Tento prográmek využívá fotoaparát vašeho zařízení k tomu, aby vytvořil ze dvou záběrů jeden. Kdo ví, možná příznivci sociálních sítí tuhle appku uvítají :) Spolupracuje nejen s Instagramem, výsledné obrázky lze sdílet i jinými způsoby.

unnamed (32) unnamed (33) unnamed (34)

Split Camera for Instagram
R22 Software
Verze 1.05 (1. 5. 2013)
Velikost 1,8 MB
4.0+


Zdarma

 

Dust Fighter

A jedna WTF hra na závěr. Vzhledem k tomu, že pomáhám svému kamarádovi s rekonstrukcí domu, neznám nic lepšího, než si po dobře odvedené práci lehnout a zapnout si… simulátor přímočaré pily. Uklidňující jekot přímočarky od Bosche, která si to ve stylu Temple Run šine po nekonečném dřevěném podkladu a vyhýbá se zabodnutým perořízkům (a občas se promění v úhlovou brusku), je to pravé, co unavený člověk po celodenní práci potřebuje. Tohle je tak moc bizár, až je to vlastně zábavné.

unnamed (8) unnamed (9)

Dust Fighter
Robert Bosch GmbH
Verze 1.0 (24. 4. 2013)
Velikost 19 MB
2.0.1+


Zdarma

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (16)