Pondělní nálož aplikací #2 – Pravidelné tipy pro Android z Google Play

google-apps-sphere-of-apps

Již podruhé vám v rámci našeho nového seriálu přinášíme výběr zajímavých aplikací z poslední doby, které najdete na Google Play. Tentokrát v duchu hudby a minimalismu.

Úroda na Google Play je různorodá. Někdy jsou týdny bohaté na widgety, jindy se zase každý den vyloupne deset zajímavých her a pak jsou týdny, kdy vyjde několik aplikací, které spojují dvě slova: Hudba a minimalismus. Dnešní nabídka tedy uspokojí nejen posluchače, ale především skladatele. A je jedno, zda ke komponování hudby využíváte sofistikovaný program s patnáctiletou tradicí nebo raději vytváříte tóny s pomocí sluneční soustavy. Svět Androida zakopl minulý týden o následující aplikace:

 

FL Studio Mobile

A začínáme těžkým kalibrem. Pokud jste se někdy otřeli o skládání hudby na počítači, určitě je vám známé jméno FL Studio – ano, Fruity Loops, jak se tento robustní software dříve jmenoval. Ať již potřebujete skládat, nahrávat, editovat nebo mixovat hudbu, FL Studio stojí na předních příčkách audiosoftwaru. A konečně si našlo cestu na Android! 133 nástrojů, možnost importu projektů z PC, prakticky veškerý komfort z počítačového bratříčka uzpůsobený na ovládání prsty, plus milion dalších funkcí, kterým já, pouhý hudební konzument, ani zbla nerozumím. Jestli ale už jste patřičně nažhaveni, pozor na ledovou sprchu – za tenhle balík totiž vysolíte neuvěřitelných 400 Kč. Bude to pro vás překážka?

unnamed (6) unnamed (7)

 

FL Studio Mobile
Image-Line
Verze 1.0.1 (19. 4. 2013)
Velikost 209 MB
2.3.3+


389,95 Kč

 

Droid Timelapse

Timelapse znamená v překladu “časosběr” a to je právě hlavní náplň této aplikace. S pomocí fotoaparátu vašeho zařízení můžete vytvářet videosoubory, na kterých je během několika sekund zachycen akt odehrávající se ve skutečnosti několik minut, hodin či dnů. Chcete příklad? Rozvíjející se poupě, plesnivějící broskev či tající zmrzlina. S pomocí Drod Timelapse (a dostatečně silné baterie) se můžete umělecky vyřádit. V závislosti na vašem mobilním fotoaparátu nabízí tato aplikace široké spektrum nastavení, nahrávání videa až v 1080p a export do MP4 souboru.

unnamed (19) unnamed (18)

 

Droid Timelapse
Neximo Labs
Verze 1.3 (20. 4. 2013)
Velikost 917 kB
4.0+


Zdarma

 

MP3 InCall Recorder & Voice

V rámci zkvalitňování našich služeb může být tento hovor nahráván. Kolikrát jste už tohle slyšeli? A je to vůbec k něčemu? Odpověď necháváme na vás a raději vás upozorníme na trumf, který můžete při zahájení konverzace s operátorem vytáhnout vy: “Já si vás v rámci zkvalitnění vašich služeb také nahrávám!” Tahle bezplatná aplikace dokáže zaznamenávat telefonní hovory a pomocí vestavěného ekvalizéru i zlepšit často mizernou kvalitu zvuku. Hodina nahrávání zabere přibližně 7 MB, přičemž si audiosoubory můžete samozřejmě i okomentovat. InCall Recorder toho nabízí poměrně dost, tak se mrkněte na Google Play, jestli vás krom samotného nahrávání zaujme některá z extra funkcí.

unnamed (21) unnamed (20)

 


MP3 InCall Recorder & Voice
GrinZone
Verze 1.1 (20. 4. 2013)
Velikost 1,6 MB
2.3.3+


Zdarma

RoundR

Bezplatná aplikace RoundR je v poslední době hojně probíraná v internetových vodách. Tenhle revoluční progármek vám totiž… zakulatí rohy obrazovky. Šokující? Anarchistické? Geniální? Podle mnohých uživatelů spíš návykové. Nutno podotknout, že tahle zdánlivá prkotina má ve skutečnosti docela pohledný efekt a dost možná si ji na svém tabletu nějakou dobu nechám. Působí teď tak nějak neokoukaně… :)

unnamed (9) unnamed (8)

RoundR
Mohammad Adib
Verze 1.9.9 (20. 4. 2013)
Velikost 68 kB
2.1+


Zdarma

 

ATmicro Database

Jedna záležitost pro hračičky a kutily. Jestli vám někdy sházela rychlá a přehledná databáze mikrokontrolérů Atmel, dál už hledat nemusíte. ATmicro Database navíc skvěle spolupracuje s další aplikací zaměřenou na elektro-hobbysty – ElectroDroid, který vám poskytne nejrozličnější inforace, od barevných kódů na rezistorech až po kalkulátor rezonance. Obě tyto aplikace jsou dostupné v bezplatné podobě a jsou sponzorované reklamou.

unnamed (24) unnamed (23) unnamed (22)

ATmicro Database
Iero
Verze 1.0 (18. 2. 2013)
Velikost 1,2 MB
2.1+


Zdarma

 

ElectroDroid
Iero
Verze Liší se dle zařízení (1. 4. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

Minimalistic Text

Co spojuje Johna Adamse, Michaela Nymana a Philipa Glasse? Samozřejmě minimalismus. Jenže v případě Minimalistic Text nejde o hudební, nýbrž vizuální minimalismus. Nelíbí se vám velké barevné widgety, které na vás svítí ze všech možných stran? Minimalistic Text je sympatickou sbírkou krásně zpracovaných ukazatelů, které dodají vašemu telefonu šmrnc. Jen se koukněte na screenshoty a zvažte sami, zda je tohle potřebná kúra, kterou vaše zařízení potřebuje. Nejedná se sice o fungl novou aplikaci, nějaký ten týden už na Google Play je, ale vzhledem k tomu, že jsme se jí doposud nevěnovali, má své místo zde.

unnamed (29) unnamed (28) unnamed (27)

 

Minimalistic Text
Devmil
Verze Liší se dle zařízení (16. 4. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

Now Playing beta

Aplikace pro přehrávání hudby v designově strohém Holo UI stylu? Proč ne! Holo UI je trend, který se na Google Play rozmáhá čím dál tím více, což s potěšením kvitujeme. Pokud totiž androidím aplikacím něco chybělo, byl to jednotný řád a často přehledný design. Specifikace Holo UI by toto měla napravit. Představujeme Now Playing Beta – hudební přehrávač hlásící se ke vzhledu Google Music. Ovládání je jednoduché, menu přehledné a vše je navíc bezplatné. Možná náročnějším uživatelům bude chybět nějaká ta pokročilá funkce, ale pro nás ostatní přestavuje Now Playing Beta zajímavou volbu. Na Google Play ji nehledejte, najdete ji jenom na XDA Developers.

Stáhnout

H5BnugC vHDYLKZ pDrdDfp

PUK

Jako minule, i tentokrát se mrkneme na jednu zajímavou gamesku. Tahle se jmenuje PUK a jedná se o logický rychlík v geniálně jednoduché grafice. Vaším cílem není nic jiného, než s pomocí připravených “puků” rozstřílet velké “puky” dříve, než vás dostihne časový limit. V momentě, kdy prohrajete, jedete pěkně od začátku – tedy od prvního kola. Za dvacku to není špatná volba a pět minut času zabijete raz dva. Víc ale nedoporučuji, frustrace se totiž může dostavit poměrně rychle.

unnamed (12) unnamed (11) unnamed (10)

PUK – Test Your Endurance – Release Trailer for Android

PUK - Test Your Endurance - Release Trailer for Android

 

PUK
Laser Dog
Verze 1.1.1 (18. 4. 2013)
Velikost 19 MB
2.2+


20,93 Kč

 

DJ Space

A bizár na závěr. Jestli už jste se někdy zamýšleli nad tím, proč, sakra, zatím nikdo nevytvořil aplikaci, kde se dá skládat hudba pomocí umísťování planet na oběžnou dráhu, pak máte moji gratulaci, protože taková dávka představivosti se jen tak nevidí. Sám bych nevěřil, že je něco takového možné, dokud jsem si nenainstaloval DJ Space. V této graficky povedené aplikaci vytváříte přesně to, co jsem popisoval v předchozí větě – hudbu s pomocí planetárního systému. Evidentně je ale pro mě lepší zůstat u psaní, protože i po desítkách minut jsem nebyl schopen z tohoto programu vyloudit jiné zvuky, než jaké vydává moje břicho po návštěvě špatné restaurace. Schválně stahujte, je to zdarma a jestli se vám podaří něco složit, sem s tím!

unnamed (26) unnamed (25)

 

DJ space
Wales Interactive
Verze 1.00 (10. 4. 2013)
Velikost 33 MB
2.0.1+


Zdarma

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (14)