Pondělní nálož aplikací #16: Akcelerujte moderáty!

Android_aplikace

Šestnáctý díl pravidelné pondělní nálože aplikací přichází a my doufáme, že vám víkendový hic neupekl telefon nebo že jste neutopili tablet v bazénu! Byla by to velká škoda, dnešní výběr aplikací je totiž jako obvykle velmi různorodý a snad si tu každý najde nějakou zajímavou aplikaci. Jako vždy se jedná o seznam programů, které se jako novinky objevily na Google Play v posledních dnech a na závěr si dáme i vtipně originální hru Spaceteam.

 

Zikk – Remote Android Setup

Zikk je zajímavý kousek softwaru, který slouží jako aplikace pro vzdálenou podporu. Zatím funguje pouze na telefonech a využívá SMS pro ověření uživatele, brzy se ale chystá verze pro tablety. Přes zabezpečené spojení dovoluje uživateli nastavovat na vzdáleném telefonu různé základní parametry, se kterými si třeba nebude vědět začínající uživatel rady a vy tak snadno můžete na dálku nastavit například připojení k Wi-fi, nainstalovat aplikace, nastavit budík nebo třeba přidat kontakty. Aplikaci musí mít nainstalovanou oba uživatelé a v rámci zabezpečení nezahrnuje přístup k SMSkám a e-mailům.

Capture6 unnamed

Zikk – Remote Android Support
Zikk Software Ltd.
Verze 1.0.0-beta
Velikost 3,8 MB


Zdarma

 

Daydream

V ideálním světě bychom už všichni měli aktualizováno alespoň na Android 4.2 nebo rovnou 4.3 a nemuseli bychom řešit případný pseudo-screensaver s názvem Daydream tímto způsobem. Jenže v ideálním světě nežijeme a pokud si chceme vychutnat “fičuru” nových Androidů, musíme sáhnout po neoficiální aplikaci se stejným názvem. Tahle appka vám na jakémkoliv zařízení s Androidem od verze Froyo umožní zobrazení spořiče obrazovky, který ukazuje čas a datum.

Untitled Untitled2

Daydream
Vijai Chander
Verze 1.2
Velikost 108 kB


Zdarma

 

Hry Google Play (Google Play Games)

Google následuje vzor Applu a přináší svojí verzi herního centra, které spojuje základní sociální funkce a vše, co se točí kolem her, do jednoho úhledného balíčku. Dovolí vám kontaktovat své přátele, přidávat si je do kruhů a hrát hry pro více hráčů. Snáze si tak porovnáte skóre, vyzvete lidi z celého světa k multiplayerovému klání nebo si necháte doporučit zajímavý titul k vyzkoušení. Příští týden si na Hry Google Play posvítíme v samostatném článku, protože se jedná o poměrně zásadní přínos pro mobilní hraní.

bea0392078bf43d0b9eb564eb091073e c29b4e81b9c8bf12f01788f6a4dde9da cb7a0aa2b2d3e882096cba407b43a678

Hry Google Play
Google inc.
Verze 1.0.06
Velikost 1,96 MB


Zdarma

 

BOINC

Pokud jste se již někdy setkali s termínem “distribuované výpočty”, jste doma. Pro ty, kdož neví, o čem je řeč: BOINC je způsob, jak mohou s vědeckými projekty náročnými na výpočetní výkon pomáhat běžní uživatelé. Zkrátka si stáhnou část projektu a nechají svůj počítač “chroupat” data, čímž přispějí třeba k výzkumu léku na rakovinu. Možnost pomoci vědě nyní přichází i na mobilní zařízení, jejichž výkon roste téměř exponenciálně. Pokud je tedy váš mobil zrovna v nabíječce a je připojený na wifi, může (třeba přes noc) pracovat na něčem významném. Jenom pozor, některé telefony umí pekelně topit.

unnamed (1) unnamed (2)

BOINC
Space Sciences Laboratory, U.C. Berkeley
Verze 7.2.7
Velikost 2,6 MB


Zdarma

 

Sparky Lock Screen

Mezi hlavní přednosti Androidu patří bezesporu široké možnosti uživatelského přizbůsobení – ať už se jedná o widgety, změnu uživatelského rozhraní či zamykací obrazovku. A právě o tzv. lockscreen se postará Sparky: jednoduše, efektivně i efektně. Zamykací obrazovky jsou graficky velmi povedené a navíc nabízí i funkční widgety pro zobrazování zameškaných hovorů a nepřečtených zpráv. Bezplatná verianta nabízí ochutnávku v podobě omezeného výběru obrazovek, přičemž pro odemčení plného výběru je potřeba si připlatit. Velmi příjemný balíček s řadou opravdu povedených obrazovek.

nexusae0_316 nexusae0_223 nexusae0_132

Sparky Lock Screen
Sparky Mobile
Verze 0.86
Velikost 6 MB


Zdarma

 

Minecraft Skin Studio

Pokud vás zachvátila kostičková mánie jménem Minecraft, pak vám může udělat radost tato aplikace. Nepochází sice z oficiálního zdroje – tedy studia Mojang – ale přesto s jejich nezávislým hitem krásně spolupracuje. Tedy s počítačovou verzí. Trochu překvapivě totiž mobilní aplikace nepodporuje mobilní Minecraft. A co vlastně umí? Jak naznačuje název, jedná se o nástroj pro tvorbu “skinů”, tedy vzhledu, postav. Funguje na jedničku, jen ta cena je možná trošku přepálená. Ale pro nadšence by to nemusel být problém.

nexusae0_225 nexusae0_318 nexusae0_414

Minecraft Skin Studio
57Digital Ltd
Verze 1.0
Velikost 3,8 MB


Zdarma

 

SCR Screen Recorder (root)

SCR Screen Recorder je poměrně unikátní aplikací pro nahrávání obrazovky vašeho zařízení do videosouboru. V čem je unikátní? Pokud je nám známo, jedná se o jedinou aplikaci, která podporuje i čipsety Tegra. Sice budete potřebovat root přístup, to je ale snad ta nejmenší překážka. Vřele doporučujeme nejprve vyzkoušet bezplatnou verzi, která dovoluje nahrání maximálně 3 minut videa, abyste si vyzkoušeli, zda odpovídá vašim požadavkům.

 

SCR Screen Recorder on the Galaxy Tab 10.1

SCR Screen Recorder on the Galaxy Tab 10.1


SCR Screen Recorder Free ★root
Iwo Banas
Verze 0.7.1
Velikost 368k


Zdarma

 

Quad Drawer

Po minulém T9 App Dialeru přichází další aplikace podobného ražení, avšak s rozšířenou funkcionalitou. Jedná se o Quad Drawer od známých LevelUp (Beautiful Widgets). I tato aplikace nahrazuje standardní zobrazování a spouštění aplikací vlastní variantou, která je oproti “stock” verzi podstatě rychlejší a nabízí i různé vychytávky typu pokročilého třídění aplikací či možnost přepínat zobrazení výpisu. Pokud ještě nemáte T9 App Dialer, můžete rovnou sáhnout po Quad Drawer. V opačném případě vám zase tolik nového nepřinese.

nexusae0_64 nexusae0_148 nexusae0_319

Quad App Drawer

Quad App Drawer

Quad Drawer
LevelUp Studio
Verze 1.01
Velikost 2,1 MB


19,50 Kč

 

SpaceTeam

Patříte k fanouškům sci-fi seriálů? Díváte se na filmy, kde na sebe personál vesmírné lodi pokřikuje termíny jako “Aktivujte fúzní klapky!” a “Invertujte asynchroní akcelerátor”? I kdyby ne, klidně si následující multiplayerovou hru vyzkoušejte! Hrát ji mohou až čtyři lidé po Wi-fi či Bluetooth (my museli přes Bluetooth, Wi-fi se odmítala spárovat) a spočívá v tom, že každému hráči se na displeji zobrazují příkazy, které musí váš spoluhráč vykonat v určitém časovém limitu, jinak bude loď zničena. A jediný způsob, jak někomu říci, aby restartoval psionický generátor, je ten, že na něj příkaz prostě vyštěknete a dotyčný následně na svém mobilu daný příkaz vykoná, přičemž vás výměnou zaúkoluje také. Vtipný, snadno pochopitelný a po chvilce pěkně intezivní zážitek.

nexusae0_unnamed-237 nexusae0_unnamed-324 nexusae0_unnamed-512

Spaceteam
Henry Smith
Verze 1.3
Velikost 25 MB


Zdarma

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (11)