Pomocník Google Assistant je v Česku. Víme, jak zvýšit šanci na jeho získání

Pomocník Google Assistant

Před několika dny jsme informovali o tom, že chytrý pomocník Google Assistant chystá velkou expanzi na telefony, které mají alespoň Android 6 Marshmallow. Původně v těchto dnech měli asistenta dostávat lidé z Ameriky, nicméně lidé z celého světa hlásí, že se jim objevil Assistant, i když žijí někde jinde. Dnes jsme se dočkali i my v redakci. Dostali jsme asistenta rovnou na dva telefony.

Pomocník Google Assistant je dostupný zatím pouze v angličtině

Na začátek je dobré říct, že oba telefony, které v redakci dostaly Google Assistant, běží na Androidu 6 Marshmallow. Takže pokud máte Nougat, rozhodně nemáte nějakou výhodu, je to v podstatě o štěstí, jestli vás Google vybere. Nicméně služba se uvolňuje stále pro více a více lidí, takže dlouho to již nebude trvat a bude ji mít každý s podporovaným telefonem.

Dají se zvýšit šance na získání Google asistenta?

Pokud vám nevadí root, tak je Assistant dostupný již nějakou dobu, a to dokonce v češtině. Nicméně pokud chcete oficiální verzi, tak šanci, že dostanete Google Assistant dříve, můžete zvýšit tím, že se zaregistruje do testování Služeb Google Play. Je tam ale omezený počet míst, nicméně v době psaní článku se dalo stále registrovat.

Dále musíte jazyk telefonu přepnout do angličtiny. Pokud necháte češtinu, tak se vám stále bude zobrazovat Google Now, i když by už byl asistent uvolněn i pro vaše zařízení. Momentálně podporuje pouze angličtinu. Pokud již Assistant dostanete a změníte jazyk telefonu na češtinu, opět se vám změní na Google Now. To je momentálně asi největší mínus asistenta. Google nicméně prozradil, že během roku budou vycházet aktualizace, které přidají jazykové balíčky, tak snad se brzy dočkáme i češtiny.

Co všechno Google Assistant umí?

Ve zkratce všechno co u Pixel telefonů a chytrého reproduktoru Google Home. Již od začátku je propojený s vašim Google účtem, takže můžete přes něj přistupovat k emailům, fotkám, Google Music nebo třeba YouTube. Nechybí ale ani podpora služeb třetích stran, jako je třeba Netflix nebo Spotify.

Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem?

Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem?

Podporuje již také poměrně velké množství zařízení chytré domácnosti, jakou jsou Chromecasty, chytré žárovky, termostaty atd… S tím, jak se nyní rozšíří pomocník Google Assistant do mnoha a mnoha zařízení, dá se očekávat, že raketovým tempem bude přibývat podpora nových aplikací a přístrojů. Doposud totiž měla Assistant jen hrstka zařízení.

Jeden z dobrých způsobů jak zjistit, co všechno Assistant umí a seznámit se s jeho službami, je v příkazu „What can you do?“ Asistent vám pak představí ty nejzajímavější věci, které umí. Nové funkce pak automaticky přibývají, nedávno se například naučil pracovat s aplikací IFTTT, což otevírá zase mnohem více možností, jak asistenta využívat.

Máte už také na svém telefonu Google Assistant? Těšíte se, až bude v češtině?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)