Příslušenství Pokémon Go Plus se dostane na trh za týden. Co to vlastně je?

Pokémon GO Plus

Včerejší večer nebyl jen o představení nových zařízení od Applu. Na pódiu bylo například i Nintendo se svým Super Mario RUN, které se dostane i na Android, nebo Niantic. Nyní už konečně víme, kdy se na trhu objeví očekávané příslušenství Pokémon GO Plus.

Pokémon GO Plus: Pomocník na zápěstí

Zařízení mělo být už dávno na trhu, původně mělo vyjít na konci července. Muselo se ale odložit na září. Nyní už víme, že finální datum bude 16. září, kdy se dostane do “většiny světa”, jak píše Niantic v tiskové zprávě. Specifičtější bohužel není, ale na Česko by se mělo také dostat ihned během první vlny. Zmiňují i to, že později přijde zařízení do zemí v Jižní Americe.

Pokémon Go Plus - příslušenství - náhleďák

Pokud vám není přímo jasné, co vlastně Pokémon GO Plus je, tak čtěte dále. V podstatě se jedná o takový jednoduchý fitness tracker, který funguje výhradně s hrou. Díky němu nemusíte chodit na mobil, pokud jste blízko Pokéstopu, nebo Pokémona. Náramek začne vibrovat, vám pak stačí k posbírání odměn nebo chycení pouhé poklepání na přední část. Je samozřejmě otázkou, jestli se tím nevytrácí kouzlo hry samotné, Niantic argumentuje tím, že to je pro chvíle, kdy lidé nemohou mít oči přilepené na obrazovce.

Půl miliardy stažení

I když samotná základna hráčů neustále klesá a pravděpodobně už se hra nedostane na čísla z července, tak se pořád jedná o jednu z nejúspěšnějších mobilních her. Během prvních dní kompletně obrátila svět na ruby, kde ji hrál téměř každý. Tento úspěch potvrzuje i nově pokořený milník 500 milionů stažení napříč platformami.

Kompletni navod Pokemon Go-souboj copy

Jen pro srovnání, Minecraft: Pocket Edition má “pouze” 30 milionů stažení, Tetris měl při posledním měření v roce 2014 celkem 425 milionů stažení, takže je dost možné, že na tom může být nyní stejně, nebo lépe než Pokémon GO. Králem mobilních her je ale s velikým přehledem Angry Birds, kde má jen první díl neuvěřitelné 3 miliardy stažení.

Pokémon na Apple Watch, a co Android Wear?

Jako poslední věc pak Niantic představil podporu Pokémon GO na chytrých hodinkách Apple Watch. Funguje v podstatě stejně jako výše zmíněný Pokémon GO Plus, akorát toho umí více a hlavně se vše zobrazuje na displeji. Bohužel nepadlo ani slovo o verzi pro Android Wear, a to ani v tiskové zprávě. Takže zatím můžeme jen doufat, že se brzy oznámí verze pro naše oblíbené hodinky.

Hrajete ještě Pokémon GO? Pokud ne, vrátili byste se do hry kvůli podpoře Android Wear?

zdroje: androidpolice.com, pokemongolive.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (2)