Pokémon GO oficiálně startuje. Nejprve ale ve vybraných zemích

pokemon go nahledovy 3

Je jen málo her, které mají plně funkční hráčskou komunitu dříve, než hra vůbec vyjde. Pokémon GO je ale jednou z nich a mohou za to dva faktory. Zaprvé samotná značka Pokémon, která má v celém světě miliony fanoušků, a za druhé studio Niantic Labs, které má bohaté zkušenosti s rozšířenou realitou díky své poslední hře Ingress. Nyní vychází první verze hry, která je volně dostupná pro každého a není označena jako beta. Hon za Pokémony může začít! Tedy skoro.

Nejprve se Pokémon GO podívá do Austrálie a na Nový Zéland, brzy snad i k nám

Hra je již dostupná v Obchodě Play, ale při pokusu o stažení se dozvíme, že zařízení není kompatibilní. To ale není tím, že by kompatibilita opravdu nebyla zachována, ale spíše tím, že se nacházíme v regionu, pro který hra ještě nebyla uvolněna. Zatím víme jistě, že první hráči pochází z Austrálie a Nového Zélandu, kde je hra dostupná bez problémů. V Evropě ani USA zatím hru možné hrát není. Tedy ne oficiálním způsobem.

[appbox googleplay com.nianticlabs.pokemongo]

Pro nedočkavce ale máme možnost stáhnout si APK balíček. Samozřejmě, jako vždy dodáme, že instalaci z APK balíčku provádíte na vlastní riziko a nebereme na sebe žádnou odpovědnost v případě jakýchkoli problémů. A koneckonců, ani po instalaci z APK balíčku hra nemusí korektně fungovat, kvůli možnému omezení na regiony.

Co to vlastně Pokémon GO je?

Dalo by se říci, že jde o Ingress s Pokémony. Mnoho hráčů bude mít mnoho názorů, ale rozhodně nečekejte, že se váš život promění v pohádkové dobrodružství jako z klasických Pokémon her. Hráči bety tvrdí, že mechanika je velmi jednoduchá. Příležitostí k boji příliš nebylo a když ano, tak jen na velmi základní úrovni. To byla beta, takže teď to může být jiné. Nicméně první hodnocení v Obchodě Play jsou pozitivní. Takže až hra vyjde i u nás nebo se nám ji podaří spustit, podíváme se jí na zoubek a dáme vědět, zda se hra povedla a komu je vlastně určená.

Zdroj: androidpolice.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (51)