Oficiální Pokémon GO akce v Praze se odkládá

pokémon go akce fest oslavuje

Společnost Niantic na tento rok připravila oficiální Pokémon Go akce. Ta první se uskutečnila v Chicagu a jak jste si mohli přečíst i u nás, skončila katastrofálně, někteří návštěvníci dokonce podali žalobu na tvůrce Pokémon Go. Aby se to neopakovalo, rozhodl se Niantic odložit další akce v Evropě, a to včetně Prahy.

Pokémon Go akce v ČR se měla uskutečnit 5. srpna

Celá offline akce v Chicagu připomněla začátky hry. Mnoho věcí na akci bylo provedeno velmi špatně, třešničkou na dortu pak bylo to, že se přetížily herní servery, stejně jako mobilní sítě, takže fanoušci pokémonů ani nemohli hrát, což byl ten hlavní důvod akce.

Společnost všem návštěvníkům vrátila peníze, poskytla 100 dolarů v herní měně a účastnici také dostali legendárního pokémona. Několik desítek lidí ale požadují po Nianticu i náhradu za cestovní náklady a podali žalobu. Tento víkend se měly podobné, ale menší akce uskutečnit v Evropě, jenže se tak nestane. Společnost Niantic oznámila, že se odkládají na neurčito. Mezi “poškozenými” městy je bohužel i Praha.

pokemon go safari zone

Odložily se akce v Dánsku, Česku, Švédsku a Holandsku, opět to vypadalo na to, že organizátoři nebyli připraveni na velké množství lidí, nezajistilo se posílení mobilních sítí a herních serverů. Ty, které se uskuteční později v srpnu a září v Německu, Francii, Španělsku a Japonsku však nebyly odloženy.

V Praze se plánovala Safari Zone

V evropských městech prozatím nemůžeme hovořit o celých festivalech, jako je byl právě ten v Chicagu. Místo toho se tu budou otevírat tzv. Safari Zone akce. V Praze se tato Safari Zone plánovala v OC Černý Most. Na místě měly být speciální raidy a také pokémoni, které normálně v Evropě nenaleznete. Prozatím není jasné, kdy se tato Safari Zone v Praze objeví, poslední informace od Niantic je, že později na podzim.

[appbox googleplay com.nianticlabs.pokemongo]

Plánovali jste návštěvu Safari Zone v Praze?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (3)