Tržní podíl Androidu, i přes skvělá prodejní čísla iPhonu 6, roste

Android-versus-iOS

Společnost Kantar zabývající se průzkumem trhu přinesla balík dat za třetí čtvrtletí letošního roku. Celkem nepřekvapivě se potvrdilo, že Android je stále dominantnějším operačním systémem na poli chytrých telefonů. Největší úspěchy systém se zeleným robotem ve znaku zaznamenal v USA, kde jeho podíl na trhu vzrostl o 4,5 % na současných 61,8 %. Druhým nejrozšířenějším systémem je iOS se 32,6 %. Jako třetí skončil Windows Phone se 4,3 %.

android proti iphonu

Studie rovněž ukazuje trendy týkající se jednotlivých výrobců. Například LG zažilo v USA nejlepší čtvrtletí za posledních 5 let, čímž logicky kromě jiných ohrožuje pozici Samsungu. “Life’s good company” chce v růstu, jak jinak než pokračovat a plánuje se zaměřit na přístroje z nižší a střední třídy.

Zajímavá fakta o Samsungu, LG a dalších výrobcích se dočtete v našem článku.

V Evropě se díky vysokým prodejům iPhonu 6 povedlo iOS zvýšit svou přítomnost na 15,4 %. Android kontroluje 73,9 % a Windows Phone drží 9,2 %.

iphone 6 display iphonu

Report se rovněž zmiňuje o Xioami a jeho úspěchu na čínském trhu. Jeho modely Redmi 1S a Redmi Note velkou měrou přispěly ke snížení tržního podílu Samsungu. Ten původně činil 30,3 %, nově má hodnotu “pouhých” 18,4 %. Poslední informací bylo, že 16 % prodaných telefonů v Číně za poslední tři měsíce disponuje 5,5 palcovou úhlopříčkou nebo větší.

hlasovat tlacitko

Zajímají vás podobná tržní data?

Zdroj: AC.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)