Placené aplikace již nedostanete od Amazonu zdarma. Proč se služba ruší?

placene aplikace amazon

Obchod s aplikacemi od Amazonu byl vždy v nevýhodě oproti Google Play. A to hlavně tím, že je předinstalovaná většinou jen na Fire tablety od Amazonu. Aby ho společnost dokázala dostat mezi více lidí, zkoušela různé propagační akce. Jedna z nejúspěšnějších byl jejich program, kdy normálně placené aplikace a hry nabízeli uživatelům zdarma. Po několika letech ale Amazon Underground končí.

Stažené aplikace budete moct používat do roku 2019

Vypnutí tohoto dlouhodobého programu proběhne v několika fázích. Od 31. května již nebudou moct vývojáři požádat o zařazení jejich aplikací a her do tohoto programu. Pokud již hru nebo aplikaci vývojář má, bude mu umožněno do konce roku 2019 nadále udržovat aktualizace a samozřejmě také bude stále dostávat platby. Počet lidí, kteří aplikace a hry z Amazon Underground používají, se ale zmenší.

V létě tohoto roku se již zruší možnost instalace nových aplikací a her z Amazon Underground pro všechny Android zařízení, mimo Fire tablety. Radovat se tak budou hlavně majitelé Fire tabletů, těch ale minimálně v Česku moc není. Všechny aplikace a hry, které si do léta tohoto roku aktivujete na svém účtu, vám zůstávají do konce roku 2019, kdy se služba ruší kompletně pro všechny.

Podle slov Amazonu bude jejich obchod s aplikacemi pokračovat normálně v provozu. Vývojáři si budou moct nadále nastavit cenu za své aplikace a hry, případně využít jiné akce, jako třeba FreeTime Unlimited, který je určen pro děti.

Používali jste někdy Amazon Underground, abyste mohli mít placené aplikace zdarma?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

paypal

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později

Komentáře (11)