Pixywall: tapety ve stylu telefonů OnePlus

Pixywall-tapety-ve-stylu-telefonů-OnePlus

Jedním z typických znaků telefonů značky OnePlus se staly tapety. Pokud uvidíte na obrázku zařízení s abstraktní tapetou a nápisem “Never Settle”, velmi pravděpodobně ho správně zařadíte jako “zabijáka vlajkových lodí”. Pokud se vám tento rys líbí, nainstalujte si aplikaci Pixywall, která přináší tapety ve stylu telefonů OnePlus.

Obsah článku

Co Pixywall slibuje?

Aplikace se netají zdrojem své inspirace – její celý název zní: Pixywall – OnePlus Inspired HD Wallpapers. Zaměřuje se tedy na obrázky, které napodobují vzhled tapet OnePlus. Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Krásné snímky HD pořízené slavnými fotografy.
  • Neustálé aktualizace (v poslední bylo přidáno hned 50 nových tapet).
  • Možnost uložení tapety mezi oblíbené.
  • Snadné nastavení tapety na plochu nebo na odemykací obrazovku.
  • Podrobné informace o tapetě: rozlišení, velikost, název, paleta barev…
  • Tapety jsou pro snadnější přístup uspořádány do kategorií.
  • Přepínání mezi světlem nebo tmavým režimem (platí jen pro aplikaci).

Jak Pixywall funguje v praxi?

Již samotná instalace balíčku, který je velký jen 3 MB, naznačuje, že tapety nejsou součástí aplikace. Jak je u podobných programů zvykem, stahují se z Internetu, takže doporučujeme používat tento program na dostatečně dimenzovaném připojení.

Po spuštění se ocitnete v rozhraní se třemi sekcemi, mezi kterými můžete přepínat poněkud netradičně umístěnými tlačítky v horní liště. V první sekci jsou poslední přidané tapety, takže budete mít přehled o tom, jaké novinky jsou k dispozici. Druhá sekce zobrazuje všechny dostupné tapety, které můžete řadit od nejnovějších, nejstarších, podle jména, nebo náhodně. Třetí sekce ukazuje obrázky roztříděné do kategorií.

Poté, co si otevřete nějakou tapetu, dostanete na výběr z možností, jež jsou tentokrát k dispozici v podobě tří tlačítek v dolní části. Obrázek můžete tlačítky (zleva):

  • zobrazit v původním rozlišení,
  • stáhnout do zařízení (v takovém případě je nutné povolit aplikaci přístup k úložišti),
  • nastavit jako tapetu na domovskou či odemykací obrazovku.

Tím jsou v podstatě pokryty všechny požadavky, které byste vůči tomuto typu aplikace mohli mít. V postranní nabídce pak najdete odkaz na oblíbené tapety (ty, které jste si označili srdíčkem) či vstup do nastavení (zde je možné vymazat mezipaměť, přepnout aplikaci do tmavého tématu či vybrat jazyk, ve kterém program bude komunikovat).

Resumé

Jestliže se vám líbí tapety ve stylu telefonů OnePlus, pak vás patrně Pixywall zaujme. Nabízí pěknou sbírku obrázků, které jsou očividně inspirovány tapetami čínského výrobce, zejména pak grafické ztvárnění je velmi podobné. Výhrady bychom měli jen k poněkud nekonzistentnímu ovládání a absenci češtiny. Nebylo by také špatné, kdyby vývojáři za drobný poplatek zbavili aplikaci reklam.

Během několika dnů v Obchodě Play si Pixywall stáhlo více než tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,3. Balíček lze použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a novějším, aplikace je zdarma, obsahuje však reklamy.

Líbí se vám tapety z telefonů OnePlus? A vyzkoušíte Pixywall?

[appbox googleplay com.vueapps.pixywall]

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)