Má Google Pixel 2 opravdu tolik problémů, nebo jde o hon na čarodějnice?

google pixel 2 hon na carodejnice

Poslední týdny opět ukazují, jakou sílu má internet, sociální sítě a média. Google Pixel 2 telefony se začaly prodávat a už od prvních dnů Google schytává jednu ránu za druhou. A to zejména kvůli mnoha problémům, které se týkají hlavně většího modelu Pixel 2 XL. Je ale reakce opodstatněná, nebo se jedná jen o hon na čarodějnice?

Podobnou vlnu problémů jsme mohli tento rok už vidět

Podobnou situaci už jsme tento rok mohli vidět u telefonu OnePlus 5. Jakmile se u telefonů objeví několik chyb v krátkém časovém úseku, dostanou se na pomyslnou černou listinu. Média i komunita sledují každou nedokonalost a informují o věcech, které se objevily na pár zařízeních z několika stovek tisíc kusů.

U OnePlus začalo vše tím, že displej je do telefonu nainstalován vzhůru nohama, což vyvolalo aféru o tzv. jelly efektu. To stačilo k tomu, aby se lidé začali zaměřovat na každou maličkost. Protože už předtím měl OnePlus 5 pošramocenou reputaci, kvůli nečestnému chování u benchmarků a také kvůli špatnému fotoaparátu. Následně přišel problém s přehozenými kanály při nahrávání zvuku. Tyto problémy jsou rozhodně opodstatněné. Pak se ale rozjela smršť problémů, které se dostávaly i do médií.

oneplus 5 nezahrajete hry OnePlus 5

Vzpomenout se může poškozený objektiv fotoaparátu u doslova pár modelů, chybnou barvu LED diody, anebo poškozené balení. Problém je v tom, že tyto věci se týkaly malého množství prodaných kusů. Jakmile se o tom začne ve velkém psát, tak to vypadá jako celoplošný problém a spíše to připomíná hon na čarodějnice. Nyní u Google Pixel 2 XL to jde vidět hodně dobře.

Chyby u Pixel 2 telefonů se stále objevují. Ve skutečnosti ale není problém tak žhavý

Na fiktivní černou listinu se dostal i Pixel 2, respektive XL model. Nechceme výrobce nějak bránit, telefon má problémy s displejem, nebo se zvukem, kde je chyba u NFC. Tyto problémy hlásí velké množství lidí. A tyto problémy i Google adresoval, že se je bude snažit opravit.

V posledních dnech a týdnech ale na technicky zaměřených serverech jsou vidět problémy u Pixel 2 telefonů, které se stávají většině výrobcům. Pokud ale zrovna nejsou problémy daného výrobce trendy tématem, tak se o nich veřejně nemluví a nikoho to nezajímá. I protože se jedná o problém několika málo vadných kusů.

namodraly-displej-pixel-2-xl Namodralý displej Pixel 2 XL

Jako některé příklady z posledních dní se dají u Pixel 2 XL uvést problémy jako to, že telefon majitelům přišel bez operačního systému. Když si ale zjistíte více informací, tak zjistíte, že se to stalo dvěma majitelům telefonů.

Velký ohlas také způsobilo to, že jednomu člověku přišel telefon, který neprošel kontrolou kvality. Následně se ale tato informace upraví a “nenápadně” předělá do množného čísla. Dnes se na zahraničních webech objevil problém uživatele, kterému postupně “mizí oleofobní vrstva”. Opět se ale prozatím jedná o jednoho uživatele ze stovek tisíců.

Pixel 2 neprosel kontrolou Google Pixel 2, který neprošel kontrolou, ale přesto se odeslal zákazníkovi

Ve výsledku to pak vypadá, že Pixel 2 telefony jsou problémové a uživatel by se jich měl vyhnout. Ve skutečnosti jde tak spíše o takový novodobý hon na čarodějnice. A i když chyby u Pixel 2 telefonů najdeme, ostatně jsme si je řekli i v recenzi, tak ve skutečnosti nejsou tak žhavé, jak se v posledních týdnech prezentuje.

Aktualizace na Pixel 2 opravuje základní chyby

Google slíbil, že mnohé problémy, které trápí Pixel 2 telefony a hlavně model Pixel 2 XL vyřeší pomocí softwarových aktualizací. První už začala vycházet. V nové aktualizaci pro tyto telefony přibyla nová možnost kalibrace displeje, ta bude mít mnohem živější a teplejší barvy. Dále se zavedlo opatření proti vypálení obrazovek, které se objevovalo hlavně v navigační liště. Při zapnutém NFC už by telefon neměl vydávat podivné pisklavé zvuky.

[aps_product_sz id=”452209″]

[aps_product_sz id=”452212″]

Jak to vidíte vy? Je to hon na čarodějnice, nebo vám přijde důležité informovat o výše zmíněných problémech?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)