Pirátské verze Spotify končí: Společnost blokuje uživatele i upravené aplikace

Pirátské verze Spotify

K některým prémiovým funkcím Spotify se dlouho dobu dalo dostat, i když uživatelé neplatili prémiové členství. Existovalo hned několik upravených Spotify aplikací, které například odstranili reklamy. S tím je ale konec, pirátské verze Spotify končí. Společnost je začala blokovat, stejně tak účty uživatelů, kteří tyto aplikace používají.

Pirátské verze Spotify končí, uživatelům dává společnost ještě jednu šanci

Podle čísel z prosince minulého roku, využívá Spotify po celém světě více než 159 milionů uživatelů, z toho má 71 milionů lidí předplacené prémiové členství. Zbylí lidé fungují na verzi zdarma, která je omezená. A to například tím, že obsahuje reklamy, přehrávání funguje v náhodném pořadí a je omezené přeskakování.

Pak ale existují i upravené Spotify aplikace, které výše zmíněné omezení odstraní a lidé tak mají prémiové funkce zdarma. To se samozřejmě společnosti nelíbí a nyní začala tvrdě tyto uživatele trestat a aplikace blokovat.

piratské verze spotify

Kolik uživatelů podobné aplikace používá, není jasné. Číslo se ale pravděpodobně v poslední době razantně zvýšilo, protože až nyní s tím něco Spotify začalo dělat. Pokud jste na svém účtu použili upravenou verzi Spotify, tak vám dříve či později přijde email, že vám byl účet zablokován. A to do té doby, než si nainstalujete a přihlásíte se k oficiální aplikaci.

Pokud ale po odblokování účtu opět použijete upravenou verzi Spotify, tak můžete dostat permanentní ban, nebo vám může Spotify účet kompletně odstranit. Některé upravené verze už přestaly i fungovat, jak hlásí uživatelé na zahraničních fórech.

[appbox googleplay com.spotify.music]

Platíte si prémiové členství na Spotify?

Zdroj: torrentfreak.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)