Pirátské Spotify používají 2 miliony lidí. Jde o větší číslo, než se čekalo

piratske spotify 2 miliony

Začátkem března Spotify zveřejnilo informace o tom, že začíná bojovat s uživateli, kteří používají upravenou aplikaci a mají prémiové funkce zdarma, jako třeba přehrávání bez reklam. Vypadalo to, že půjde jen o zlomek uživatelů, nyní ale Spotify uvedlo, že pirátské Spotify používají 2 miliony uživatelů.

Modifikované pirátské Spotify je mezi uživateli hodně oblíbené

Na konci roku 2017 společnost oznámila, že má 157 milionů aktivních uživatelů, z toho 86 milionů používá verzi zdarma. Není proto divu, že Spotify začalo jít tvrdě proti uživatelům, kteří používají upravenou aplikaci, aby se tak dostali k placeným funkcím zdarma. Dva miliony takových uživatelů jsou pro Spotify velký problém, jak společnost sama uvedla v dokumentu pro případné akcionáře, zároveň totiž vstupují na burzu.

Spotify tipy

Jak také v dokumentu stojí, podnikání Spotify je založené na přesvědčování uživatelů, že se Premium verze vyplatí. U pirátské verze ale Spotify nemá, jak nalákat uživatele. Pokud by tak nechávala upravené aplikace aktivní, čím dál tím více by ztrácela. Obzvlášť když konkurence jako je Apple, Amazon nebo Google mají vlastní streamovací služby, které mají předinstalované na svých produktech. To je hodně znevýhodňuje. Na úplná závěr společnost dodala, že možná se jím nepovede překonat každou překážku, což ve výsledku může mít nepříznivý vliv na celé podnikání. Odrazit by se to mohlo například na zdražení předplatného.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Platíte se předplatné na Spotify?

Zdroj: theverge.com, sec.gov

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)