Philips v Praze ukázal nejnovější chytré televizory s Androidem

chytré televizory s Androidem

Společnost Philips sice stojí za několika smartphony, daleko více se ale prosazuje v oblasti televizí, kde má své místo i Android. Na tiskové konferenci v Praze jsme si mohli prohlédnout novinky z veletrhu IFA – chytré televizory s Androidem.

Philips 65PUS7601 – 65″ krasavec s oceněním nejvýhodnější koupě

Televizor Philips 65PUS7601 se podle výrobce chlubí kvalitou obrazu, na kterou byli dříve zákazníci zvyklí pouze z prémiových řad série 8000 a 9000. Základem je 65palcový panel s LED podsvícením, který nabízí Ultra HD rozlišení (3840 x 2160 px). Chybět ale rozhodně nemůže ani technologie Ambilight, která vypadá naživo opravdu velmi dobře.

O co se jedná? Zadní část televize je vybavena barevnými LED diodami, které promítají na zeď barevný nádech právě promítané scény, což vytváří výbornou atmosféru. Zajímavou technologií je Micro Dimming Premium, která umožňuje regulovat LED podsvícení ve 128 sektorech. Díky tomu je vidět lepší podání tmavých scén, i když v některých sektorech je stále podsvícení patrné.

No a chybět nemůže ani systém Android TV, který z obyčejné televize dělá chytré zařízení. Díky obchodu Play mají uživatelé přístup k desítkám aplikací a her, které jsou podporovány systémem Android TV. O lepší zážitky se má postarat ovladač s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí na zadní straně.

Výsledná cena 69 999 Kč není vzhledem k výbavě a kvalitě obrazu vysoká, což dokazuje i ocenění EISA za nejvýhodnější evropský televizor ve velké úhlopříčce. Televizor je nyní dostupný v České i Slovenské republice. Více informací na oficiálních stránkách.

chytre-televizory-s-androidem-philips-65pus7601

Philips 901F – první TV s OLED panelem

Chytré televizory s Androidem doplňuje nový model Philips 901F, který jako první v portfoliu TV této společnosti nabídne OLED panel. Zákazníci se díky tomu mohou těšit na lepší podání barev (zejména pak černé barvy), vyšší kontrast nebo lepší zachycení pohybujících se objektů.

U nejvyšší řady televizorů Philips nemůže chybět ani Ultra HD rozlišení, systém Ambilight nebo kvalitní reprodukce hudby. V Praze byly bohužel dostupné pouze předprodukční vzorky, a tak jsme si podání zvuku nemohli vyzkoušet na vlastní kůži.

Obraz byl ale stejně jako v případě prvního televizoru skvělý a papírové vlastnosti reproduktoru vypadají rovněž slibně – systémem typu 6.1 se skládá ze šesti předních akustických měničů a na zadním panelu je umístěn reproduktor Triple Ring s integrovaným basovým portem.

I v tomto případě byl použit systém Android TV, který jsme již mohli otestovat v naší recenzi. Můžeme jen doufat, že se některé neduhy podařilo odstranit. Novinka by se měla na trh dostat v průběhu listopadu. Více informací na oficiálních stránkách.

chytre-televizory-s-androidem-philips-oled-901f

Líbí se vám chytré televizory s Androidem od společnosti Philips? Měli byste zájem o recenzi?

Zdroj: tk.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)