Netradiční Peek Launcher se hlásí o místo v telefonu. Co umí?

Peek Launcher

Minulý týden se na Google Play objevil nový a na první pohled zajímavý Peek Launcher. Jeho hlavní předností je rychlost a velmi malá velikost. Funguje dobře a dokáže nahradit jiné launchery?

Peek Launcher používá dnes již neobvyklou T9 klávesnici

To první, čeho si na tomto launcheru všimnete, je určitě velká T9 klávesnice, která zabírá polovinu obrazovky. Díky ní se dají velmi rychle vyhledávat aplikace. Její použití je jednoduché, obzvlášť pokud si pamatujete, jak funguje T9 klávesnice. Jednoduše popořadě vybíráte jedním stiskem klávesy, jen jedno písmeno z řady. Slovo “Fotky” například napíšete tak, že stisknete klávesy – 3,6,8,5,9. Výhoda u Peak Launcher je ta, že většinou stačí jen dvě stisknutí a už se vám okamžitě zobrazí požadováná aplikace.

Vrchní polovina zobrazuje nejpoužívanější aplikace, v menu aplikací si můžete případně připnout aplikace, aby se vám vždy zobrazovaly na hlavní obrazovce. Launcher také podporuje zkratky, které byly představeny v Androidu 7. U některých aplikací můžete potáhnutím na ikonku dolů nebo nahoru otevřít rychlé volby. Pokud aplikace podporuje zkratky, uvidíte u ní malou šipku vedle názvu.

Samozřejmě v launcheru nechybí menu aplikací. Do něho se dostanete tak, že “swajpnete” prstem směrem nahoru. Rychle se vám pak otevře menu aplikací s černým pozadím. Existuje také gesto, když na hlavní obrazovce potáhnete prstem dolů. Díky tomu se dostanete rychle k Google vyhledávání.

Nastavení aplikace je zatím chudé. Můžete v něm změnit barvu status baru, změnit wallpaper a také barvu T9 klávesnice, v první aktualizaci přibyla možnost nastavit si jiné ikony. Zajímavé je také to, že celý launcher zabírá pouze 2 MB, způsobeno je to i tim, že v něm prozatím nenajdeme mnoho funkcí. Další funkce se chystají velmi brzy. Vývojáři slíbili, že zanedlouho přijde podpora pro widgety, k ním se dostaneme táhnutím prstem do pravé strany. Brzy by také měla přijít podpora volání pomocí T9 klávesnice. V nejbližší době se také plánuje větší výběr aplikací.

Celkově by se dalo říct, že pokud hledáte jednoduchý a rychlý launcher a nezáleží vám na mnoho funkcí, které má například Nova Launcher, tak je Peek Launcher ideálním řešením. Pokud patříte k těm, kteří toho od launcheru vyžadují více, bude lepší počkat na to, až launcher projde několika aktualizacemi, které přidají nové funkci. Rozhodně zde ale máme první nový launcher tohoto roku, který má solidně našlápnuto k tomu, aby se stal úspěšným.

[appbox googleplay com.waffleware.launcher]

Používáte ještě někde T9 klávesnici? Vyzkoušíte tento jednoduchý launcher?

Zdroj: reddit.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)