Parrot Flower Power: Už nikdy nezapomenete zalít květiny

Parrot Flower Power_cover

Společnost Parrot známe jako výrobce velice zajímavých hraček a přístrojů, které jsou ovládány pomocí mobilního zařízení s Androidem nebo iOs. Nejznámějším kouskem je pravděpodobně kvadrokoptéra AR Drone 2.0, kterou jste si mohli sami vyzkoušet na naší Android Roadshow. Letos na veletrhu v Las Vegas Parrot pak představil i další zajímavé hračky, o kterých si můžete přečíst zde.

[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]

Dnes se ale podíváme na trochu něco jiného. Parrot totiž vyvinul a prodává i kolík, který se zabodne do květináče a dokáže v podstatě z každého udělat za zahradníka.

Parrot Flower Power (1)

Samozřejmě se nejedná jen tak o nějaký kolík, ale o zařízení nabité senzory a technologií Bluetooth LE, které se nazývá Parrot Flower Power (Květinová Síla od Parrotu). O napájení se stará jedna AAA baterie, která by měla udržet kolíček v provozu po dobu 6 měsíců.

Parrot Flower Power (4)

Pokud se rádi staráte o květiny a chtěli byste při pěstování sbírat i nějaká exaktní data, je Parrot Flower Power přesně pro vás. Tento vodotěsný kolíček je vybaven čidly měřícími délku trvání a intenzitu světla, teplotu vzduchu, půdní vlhkost a elektrickou vodivost půdy (kvůli hnojení). Všechna posbíraná data následně pomocí Bluetooth předá “Květinový silák” vašemu smartphonu nebo tabletu. Data jsou zpracována a vyhodnocena dodávanou aplikací. Aplikace je aktuálně dostupná pouze pro iOs, na aplikaci pro Android se v tuto chvíli pracuje.

Introducing Parrot Flower Power

Introducing Parrot Flower Power

Aplikace obsahuje databázi více než 7 000 rostlin a podrobných informací k pěstování každé z nich. Na začátku si v aplikaci vytvoříte profil pro vaši rostlinku, přiřadíte jí jméno a najdete si jí v katalogu. Následně zapíchnete kolík do květináče, tak aby na čidlo intenzity světla dopadalo světlo pokud možno stejně, jako na celou rostlinu, a měření může začít.

Parrot Flower Power (5)

V čem je tedy hlavní síla Parrot Flower Power? Aplikace nejdříve vyhodnotí data ze senzorů a následně se začne o rostlinu starat, resp. začne vás upomínat ve chvíli, kdy květince nedáváte to, co potřebuje. Potřeby květin jsou určeny podle informací ze sedmitisícového katalogu v aplikaci.

Parrot Flower Power (2)

Nevím jak vám, ale mě by podobné zařízení hodně zpříjemnilo starání se naši domácí fóru. Problémem ale může být cena, která se v českých e-shopech pohybuje okolo 1200 korun.

zdroj: Parrot

Ondřej Mika
O Autorovi - Ondřej Mika

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)