AI Googlu se učí Parkour: Takhle jí to zatím jde

Parkour AI googlu

Pokroky v umělé inteligenci bývají většinou trochu odlišné od toho, co nyní můžeme vidět u AI Googlu. Umělá inteligence DeepMind se nyní učila Parkour, výsledky vypadají poměrně divně, ale také zábavně.

AI Googlu vylepšuje i Parkour

Dobrým příkladem netradičního výzkumu umělé inteligence, je právě probíhající testování pohybu ve společnosti DeepMind. Výzkum zkoumá, jak by se tzv. zpětnovazební učení (učení pomocí zpětné vazby) mohlo využít pro navigaci v neobvyklém a komplexním prostředí. Jednou by tento výzkum mohl pomoci například robotům pohybovat se po schodech, nyní to zatím vypadá jako vtipná animace, jak při výuce Parkouru, nebo v některých případech slalomu opilců.

Emergence of Locomotion Behaviours in Rich Environments

Emergence of Locomotion Behaviours in Rich Environments

Celý pohyb “vynalezl” počítač, ať už to jsou skoky, pokrčení, nebo přelézání. Umělá inteligence měla za úkol dostat se z bodu A do bodu B co nejlépe. Figurka byla opatřena virtuálními senzory, pomocí kterých dokázala vnímat překážky. Stylem pokus/omyl se pak zkoušela, co nejlépe dostat přes překážky.

Vědci nyní zkoumají, jak komplexní pohyby se figurka poháněná umělou inteligencí dokáže naučit, jako třeba využití kolen. Zajímavé je také to, že se chová velmi podobně, jako malé dítě. Dokáže vylézt po schodech, ale s eskalátorem má problémy, přesto, že se jedná v podstatě o to stejné. AI to bere ale jako něco úplně nového.

Který pohyb vám přišel nejlepší?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)