Pařba na víkend – tipy na Android hry 247: skvělé RPG, bojová skákačka a další

android hry hlavni

Dnešní Pařba je jako vždy nabitá pěticí vynikajících Android her. Tou první je akční RPG CrashLands, které prozatím v Google Play sklízí samou chválu. Následuje zajímavá alternativa klasických Pokemonů ve hře Pocket Mortys. Třetím tipem na víkend je jednoduchá, ale velmi zábavná bojová skákačka Jump Warrior. Předposlední titul – 9th Dawn II – potěší všechny fanoušky kvalitních RPG her a na závěr vás čeká stará dobrá adventura I Have No Mouth. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry 247.

CrashLands

Vývojáři z Buterscotch Shenanigans, kteří již pro Android představili herní tituly Towelfight 2, Flop Rocket a Roid Rage, uvedli další zajímavý titul. CrashLands je akční RPG, v němž se zhostíte role vesmírného doručovatele, jehož poslední doručení bylo zmařeno zlověstným mimozemšťanem Hewgodookem. Váš hlavní hrdina tak zůstává na opuštěné planetě bez jakýchkoli prostředků. Při snaze o postavení se na vlastní nohy budete lovit a především vyrábět nové předměty a zbraně. CrashLands dohromady nabídne více než 500 unikátních předmětů. Zajímavou funkcí je také budování vlastního příbytku, což je řešeno velmi intuitivní cestou. Nechybí ani klasické RPG prvky, jako postupné vylepšování atribut hlavního hrdiny, spousta questů a velmi dlouhá herní doba.

[appbox googleplay com.bscotch.crashlands]

Pocket Mortys

Pocket Mortys je velmi zábavná hra na způsoby klasických Pokemonů. Místo Pikachu či Bulbasaura budete chytat sám sebe. Zní to sice podivně, ale je tomu opravdu tak. Hlavní hrdinové hry – Morty a Rick, se totiž dostávají do jiných dimenzí, kde se utkávají  se svými alternativními já. Vaše “hrdiny” můžete samozřejmě trénovat a zvyšovat tak jejich sílu. Hra nabídne velmi sympatické grafické zpracování a jednoduché ovládání. Dosavadní hodnocení hry v obchodě Google Play signalizuje 4,6 *, což vzhledem k počtu stažení svědčí o tom, že se jedná o parádní gamesku.

Odkaz ke stažení hry z Google Play

Jump Warrior

Jak již název hry musel napovědět, v Jump Warrior budete skákat a bojovat. S vaším hrdinou musíte správně vychytat směr a intenzitu odrazu, abyste vždy dopadli na pevninu. Aby to nebylo tak jednoduché (a ono samotné přeskakování zase tak snadné není), postupem hraní se na vyvýšeninách začnou objevovat příšery. Pokud se vám nepodaří dopadnout přímo na protivníka, resp. do jeho akčního rádia, ztrácíte určitý počet životů. V opačném případě protivníka jednou ranou zlikvidujete a můžete skákat dále. Hra nabídne velmi jednoduchou hratelnost a vcelku solidní míru zábavy.

[appbox googleplay com.nlabsoft.jumpingWarrior]

9th Dawn II

Na závěr zde máme zajímavé RPG s otevřeným světem, kde na vás čeká spousta dungeonů, hlubokých lesů, jeskyní a dalších zajímavých míst, kde se budete s protivníky mlátit hlava nehlava. S vaším hrdinou se ocitáte ve světě Casparia, který čelí dosud nevídané hrozbě. Na vás pak samozřejmě závisí jeho záchrana. V 9th Dawn II vás čeká nespočet zbraní, brnění a dalších předmětů, jenž lze získat z padlých protivníků. Ovládání hry je navrženo velmi zajímavým způsobem. Jedním virtuálním joystickem se pohybujete a druhý směřujete do strany, odkud na vás útočí protivníci (čímž útočíte). Kromě soubojů na vás čeká i několik hádanek a rovněž také úkolů, které prověří vaše reflexy (skákání přes platformy, pod nimiž jsou ostny apod.). Pokud nad zakoupením hry váháte, určitě nejdříve vyzkoušejte bezplatné demo.

[appbox googleplay com.valorware.ninthdawnii]

I Have no Mouth

Milovníci adventur staršího data vydání, máme pro vás vynikající zprávu. Post-apokalyptická adventura I Have No Mouth, And I Must Scream se díky studiu DotEmu dostala na operační systém Android. Pokud jste o hře nikdy neslyšeli, rádi vám připomeneme, že se jedná o titul vydaný v roce 1995 na PC. Hra se odehrává 109 let poté, co superpočítač zvaný AM vyhladil prakticky celou planetu. Na poslední přeživší byla udělena jakási kletba, která jim nedovolí zemřít, což by na první pohled nemuselo být zase tak hrozné, že? Problém spočívá v tom, že superpočítač AM nesnáší lidi a zmíněnou nesmrtelnost zajistil přeživším pouze proto, aby je mohl do nekonečna mučit.

[appbox googleplay com.dotemu.ihnmaims]

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)