Jak spustit stejné aplikace v režimu rozdělené obrazovky? Pomocí Parallel Windows

Parallel Windows

Jedna z hlavních novinek Androidu 7.0 byl režim rozdělené obrazovky. Ta ale není tak užitečná, jak se na první pohled může zdát. Mnoho lidi se určitě ptalo, jak spustit dvě stejné aplikace zároveň. Nová aplikace to umožní a rozšiřuje tak možnosti o Parallel Windows (režimu rozdělené obrazovky).

Parallel Windows ukáže, jak spustit stejné aplikace dvakrát

Prozatím oficiálně funguje jen jedna aplikace, která dokáže využít obě okna při rozdělené obrazovce. Jedná se o Chrome a i když je to určitě chvalitebné, pořád to je jen jedna takhle fungující aplikace. S Parallel Windows for Nougat se to ale změní.

Obrazovka-6

Jak už je jasné i z názvu, tak Parallel Windows podporuje jen Android 7. Takže například majitelům Samsungů a LG, jejichž systémy podporovaly režim rozdělené obrazovky již před Nugátem, aplikace fungovat nebude.

Jedna stejná aplikace otevřená ve dvou oknech se může hodit například při kopírování z jednoho mailu, do druhého nebo při chatování se dvěma přáteli zároveň. To ale není vše, co Parallel Windows umí. Funguje i například pro Chromebooky, kde to nabere úplně jinou úroveň.

Prozatím se jedná o alfa verzi

I když se jedná teprve o alfa verzi, funguje už velmi dobře a na mnoho velkých chyb, které znemožní používání, moc narážet nebudete. Vývojáři ale upozorňují, že aplikace, které už podporují Nugát, fungují mnohem lépe.

Ať tak či onak, je to bezplatná aplikace, která rozhodně stojí za zkoušku. Samozřejmě podmínkou je mít nainstalovaný nejnovější Android 7 Nougat, který na mnoha zařízeních ještě nevyšel. Pokud ho ale máte, můžete směle testovat.

[appbox googleplay you.in.spark.parallel]

U jaké aplikace byste využili možnost spustit ji dvakrát?

zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)