Panasonic nabídne ultimátní “fotomobil” s přehnanou cenovkou

Panasonic-Lumix-DSC-CM1-b

Nevím jak vy, ale osobně jsem v ruce smartphone od společnosti Panasonic nikdy nedržel. Tato společnost je známější v jiných segmentech spotřební elektroniky, například u fotoaparátu. Fotky z nejedné dovolené pocházejí z její řady Lumix. Panasonic představil “fotomobil” s optickým zoomem, krkolomným názvem Panasonic Lumix DSC-CM1 a pořádně vysokou cenovkou.

Panasonic-Lumix-DSC-CM1-c

Novinka je hybridem mezi kompaktním fotoaparátem a chytrým telefonem, přičemž z obou se snaží vzít to nejlepší. Specifikace ale neohromí. Lumix DSC-CM1 pohání procesor Qualcomm Snapdragon 800, jemuž sekunduje 2GB operační paměť. Displej narostl do velikosti 4,7 palce a nabízí Full HD rozlišení. Přítomný je Android 4.4 KitKat. Baterie má kapacitu 2 600 mAh.

Panasonic-Lumix-DSC-CM1-e

Nejpodstatnější je ale fotoaparát, který hravě předstihne ostatní mobilní kolegy. Velký senzor, rozlišení 20 MPx, clona f/2.8 a 28 mm objektiv jsou jeho základními zvyky. Optika pochází od firmy Leica. Kolem objektivu nechybí ani kolečko pro manuální zaostřování. Přístroj si poradí i s natáčením 4K videa. Kvalitní fotoaparát se negativně podepsal na tloušťce celého fotomobilu, jež činí 2,1 cm.

Panasonic-Lumix-DSC-CM1-d

Od koupě vás rozhodně může odradit cena, která byla stanovena opravdu vysoko. Panasonic si za model účtuje 900 euro, což je bez dvou stovek rovných 25 000 Kč. Prodej startuje v listopadu v Německu a Francii. Dostupnost v ostatních zemích je prozatím nejasná.

Designově nám přístroj spíše než mobilní telefon připomíná plnokrevný fotoaparát. Nechybí ani hardwarové tlačítko spouště. Najde si Lumix DSC-CM1 své zákazníky?

http://youtu.be/fJiJfGY_tLA

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)