Takhle by to dopadlo, kdyby se spojil Apple, Samsung a Huawei

OUKITEL U18

Na páteční večer tu máme něco speciálního, na redakční email nám dorazila tisková zpráva od méně známé čínské společnosti Oukitel, která představila nový telefon. Obvykle o těchto malých výrobcích nepíšeme, každopádně jejich nový telefon nás něčím zaujal. Půjčuje si totiž design telefonů všech tří nejprodávanějších značek.

Oukitel ani neskrývá, že se jedná o kopii

Naši pozornost si získali už nadpisem, kde stojí v překladu “První iPhone X klon…”. Jenže když jsem si zprávu otevřeli, všimli jsme si také designových prvků Huaweie a Samsungu. Pojďme si tak v netradičním představení podívat na Oukitel U18.

OUKITEL U18 design appreciation

OUKITEL U18 design appreciation

Kopií iPhone X pravděpodobně mysleli to, že má tento telefon výřez v horní části displeje. Když se ale přesuneme na bradu telefonu, tak si můžeme všimnout ikonek, které zcela zřetelně připomínají design z telefonů Samsung. A aby toho nebylo málo, tak zadní strana jako by z oka vypadla telefonům Huawei Mate 10 a Mate 10 Pro. Jenže neočekávejte, že specifikace se budou rovnat vlajkovým modelům.

Jedná se o zařízení nižší třídy, čemuž odpovídá i cena 160 dolarů, v přepočtu cca 4 tisíce Kč s DPH. Displej má velikost 1521 x 720 pixelů, což je poměr stran 21:9. O výkon se stará Mediatek MT6750T, který doplňuje 4GB RAM a 64 GB úložiště. Baterie má kapacitu 4000 mAh. Přichází s Androidem 7 Nougat a společnost dodává, že v budoucnu může zvážit aktualizaci na Android 8 Oreo.

Líbil by se vám telefon s tímto designem?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)