Telefon Oukitel K6000 Premium představen: 6 GB RAM, 6000mAh baterie a plné LTE

Oukitel-K6000-Premium_11-1600×1125

Poslední dobou vychází od čínského Oukitelu jeden zajímavý model za druhým. Podařilo se jim představit model K4000, K6000, K10000 s obrovskými kapacitami baterií a od dvou modelů s menší kapacitou baterie ještě vylepšené verze Pro, které se lišily mírně lepší výbavou. Patrně jsou tyto telefony úspěšné, tak se Oukitel rozhodl vydat další verzi. Ta je odvozená od středního modelu. S přídomkem Premium by chtěl Oukitel zamířit do nejvyšší kategorie, cena by měla být jako u ostatních modelů podbízivá, na konkrétní hodnotu si ale ještě budeme muset počkat.

6 GB RAM, 2,5D sklo a Amoled displej

První, co by vás u tohoto telefonu mělo zaujmout, je kapacita baterie, která činí z názvu vyplývajících 6000 mAh. Pohledem by vás měl upoutat kovový rámeček kolem těla telefonu a 2,5D krycí sklo displeje. RAM by měla dosáhnout výše 6 GB, pokud se tak stane, bude se jednat o třetí telefon, jenž takto velkou kapacitu nabízí. Procesorem by se měl stát poměrně výkonný desetijádrový MediaTek Helio X20, který na letošní špičku zcela nestačí, ale i tak si poradí se vším. FullHD Amoled displej o úhlopříčce 5,5 palce, na němž byste měli spatřit fotografie pořízené 13Mpx fotoaparátem s technikou Sony IMX258. O předním selfie fotoaparátu řeč nebyla, je ovšem známo, že bude disponovat přisvětlovací diodou.

Rychlé nabíjení, paměť a neznámá cena

Zmínili jsme kapacitu RAM, tak by bylo namístě doplnit i kapacitu vnitřní paměti. Ta dosáhla hodnoty 32 GB, skrz MicroSD slot ji můžete rozšířit o dalších 128 GB. Jako většina čínských telefonů se bude jednat o dual sim s podporou všech LTE pásem. Již od začátku by měl systém zajišťovat Android 6.0 Marshmallow. Oukitel také plánuje nasazení čtečky otisků prstů, které by se měla nacházet uprostřed zad. Abyste nemuseli nabíjením trávit příliš času, Oukitel společně s MediaTekem zajistil rychlé nabíjení Pump Express Plus, což je taková konkurence pro QuickCharge od Qualcommu. Ústupek by zde mohl být v podobě konektoru, kterým je starší MicroUSB. Cena odhalena také nebyla, ale Oukitel mezi drahé výrobce nepatří.

Jak se vám Oukitel K6000 Premium líbí?

Zdroj: AndroidHeadlines.com.

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)