OTA Update Center: automatické aktualizace alternativních ROMek

otaupdatecenter_ico

Se zajímavou službou pro vývojáře alternativních ROMek přišel programátor, vystupující na XDA fóru pod přezdívkou mweulink. OTA Update Center umožňuje aktualizovat ROMky formou OTA (“Over The Air” – “vzduchem”). Čím se tato aplikace liší například od ROM Manageru, je možnost tzv. “push aktualizací”, kdy je uživatel automaticky upozorněn (dialogovým oknem nebo informací v notifikační liště) na dostupnost nové verze jím používané ROM. OTA Update Center tedy na pozadí komunikuje se serverem a v okamžiku, kdy je k dispozici novější vydání, nabídne uživateli stažení a aktualizaci. Podobnou funkci nabízí nativně například ClockworkMod, nicméně použití OTA Update Center by mělo být pro vývojáře jednodušší (z uživatelského hlediska se ale oba systémy podobají).

OTA Update Center

OTA Update Center

OTA Update Center

OTA Update Center

Systém umožňuje:

  • Přidávat a odebírat OTA aktualizace v centrální databázi.
  • Kontrolovat aktualizace při startu zařízení.
  • Kontrolovat aktualizace ručně na požadavek uživatele.
  • Stáhnout a flashnout ROM.
  • Stáhnout ROM bez flashování.
  • Smazat data a/nebo cache/dalvik cache před flashnutím aktualizace.
OTA Update Center

OTA Update Center

OTA Update Center

OTA Update Center

“Projekt má jediný cíl,” vysvětlují autoři, “poskytnout způsob, jak zajistit OTA aktualizace snadno a co nejpříjemnějším způsobem.”

OTA Update Center

OTA Update Center

Bohužel nestačí si pouze nainstalovat OTA Update Center – tuto funkci musí podporovat daná ROMka. Vývojář tedy musí požádat o zavedení do systému a implementovat podporu OTA Update Center do ROMky. K rozšíření této formy aktualizace jistě přispěje i fakt, že je služba poskytována zdarma. Doufejme, že snadnost použití povzbudí více vývojářů, aby zahrnuli OTA aktualizace do svých ROMek.

Další informace najdete na oficiálním webu OTA Update Center, nebo v příslušném vláknu XDA fóra.

Zdroje: Droid-Life, XDA, Droid Matters a The Verge.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (4)