Už máte po krk běžných tapet? Zkuste originální tapety v aplikaci Walli

originální tapety

Každý z nás má nejspíše na domácí či zamykací obrazovce obrázek nebo fotografii, která telefon zdobí. Vystřídali jste už ale desítky snímků a žádný není ten pravý? Zkuste aplikaci Walli, která přináší originální tapety. A zdarma.

Aplikace Walli: Originální tapety od komunity umělců

Ptáte se, v čem může být tato aplikace tak originální, když dnes existuje obrovská spousta podobných aplikací? Co může přinést více zajímavých tapet než samotný Google? Aplikace Walli se nesnaží sbírat nejzajímavější fotografie a snímky z jiných zdrojů (z fotobank apod.), ale vytváří tapety přímo pro displeje mobilních telefonů. A nejedná se přitom jen o pouhé fotografie ze zajímavých míst, ale v drtivé většině o originální a vytvořené snímky. Ty vznikají od nezávislých umělců, kteří do databáze aplikace přispívají. Novinky přibývají téměř každý den, o čemž svědčí i například profil aplikace na Facebooku.

Testovaná aplikace přichází na Google Play zcela zdarma a vysloužila si od uživatelů úctyhodné hodnocení 4,9 z 5 bodů. Hodnotilo ji přitom více než 380 000 lidí! V zásadě nejde ani tak o samotnou aplikaci, ale hlavně o obsah, který je skutečně unikátní. Přestože je kolem nás snímků obrovská spousta, originální tapety nepotkáte na každém rohu. Jediná výtka, která směřuje k testované aplikaci, jsou tak přítomné reklamy. Na druhou stranu – po výběru a stažení tapety již do aplikace vstupovat nemusíme.

Najděte tu pravou tapetu pro svůj telefon

Po spuštění aplikace se ocitnete na obrazovce, která ihned láká na prohlížení rozsáhlé databáze obrázků. První záložka nám umožní prohlížet jednotlivé kategorie obrázků. Ty nám pomůžou, pokud hledáme nějakou specifickou oblast, ze které chceme snímky vybírat. Pokud však hledáte “prostě tu nejlepší”, zajímavější pro vás asi budou následující záložky. Ty zobrazují nejnovější přírůstky do tapet a nebo zkrátka to, co zrovna letí – tedy populární snímky. Využít lze i hledání v pravém horním rohu, kam lze zadat téma, oblast nebo třeba jméno umělce.

Přilepit na displej či stáhnout několika kliknutími

U každého snímku je zobrazen autor a podobné snímky. Můžete se tak prostřednictvím jedné tapety dostat hned k sérii dalších, u kterých je velká šance, že vás rovněž zaujmou. Pokud vybereme tapetu, kterou chceme použít v našem telefonu, máme v zásadě dvě možnosti. Buď stisknout volbu Set as wallpaper a rovnou tapetu použít na svou plochu nebo obrázek stáhnout do paměti zařízení. Na výběr přitom máme ze čtvercového či obdélníkového formátu. Soubory se následně uloží do složky Pictures/Walli Artworks a použít je můžete i na zamykací obrazovku.

Závěr – originální tapety na dosah

Aplikace Walli nás nadchla. Samotné provedení aplikace je sice podobné tisícům jiných, daleko důležitější je ale obsah. A ten je skutečně unikátní. Originální tapety si zde nejspíše vybere každý, je jich rozsáhlé množství a stále přibývají. Jediné, co člověka může trochu odradit, jsou reklamy, které potkáte téměř na každém kroku. Na druhou stranu – i s nimi se dají obrázky pro tapety pohodlně stahovat, dají se navíc odstranit zakoupením plné verze za 60 Kč. I programátoři musí z něčeho žít a upřímně – za tento počin si podporu zaslouží.

[appbox googleplay com.shanga.walli&hl=cs]

Našli jste originální tapety v aplikaci Walli? Používáte nějakou jinou aplikaci?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)