Společnost Oppo ukazuje, jak vypadá telefon bez rámečků

oppo-bezel-less-phone-1

Že se výrobci předhání v tom, kdo představí nejtenčí telefon na světě, jsme si již všimli. Novou výzvou jsou ale rámečky displeje, které se rovněž ztenčují, a někteří už chystají přístroje, kde rámečky nebudou vůbec. Tedy alespoň na oko. Jedním z těchto výrobců je i čínská společnost Oppo, která ukazuje svůj dosud nepředstavený telefon s extrémně tenkými rámečky. Skoro to vypadá, jako by plocha displeje vyplňovala celou šíři přední strany telefonu.

oppo-bezel-less-phone-2

Realita je ale trochu jiná – společnost Oppo si celou věc nechala patentovat a jedná se o mírný “podfuk” na naše oči. Displej totiž není až k okraji telefonu. Optický klam způsobuje zakřivené sklo, které ohýbá světlo vycházející z displeje. V důsledku toho se uživateli zdá, že je obraz až ke krajům displeje. Otázkou zůstává, jak bude displej na okrajích reagovat na náhodné dotyky dlaní. Daný problém se možná bude muset řešit na softwarové úrovni, ale jsme přesvědčeni, že o tomto problému společnost Oppo a další výrobci vědí.

oppo-patent

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)