Oppo Find X představen: TOP výbava, bezrámečkový design a 3 vysunovací fotoaparáty

oppo find x predstaveni

Nedávno jsme mohli vidět představení telefonu Vivo Nex S, který má vysunovací selfie kameru. Sesterská společnost Oppo tuto funkci posouvá na úplně novou úroveň. V novém Oppo Find X se vysunují rovnou 3 fotoaparáty. Duální fotoaparát na zadní straně a selfie kamera na přední. Nechybí dokonce ani 3D skenování obličeje. Co dalšího tahle vlajková loď nabízí?

Oppo Find X posunuje trh s mobily o úroveň dále

Čínští výrobci telefonů už dávno nejsou jen o tom, že kopírují úspěšné západní produkty a následně je prodávají za menší cenu. Přichází i s vlastními nápady a přímo v mobilním odvětví patří v poslední době k těm, kteří mobilní trh posunují nejvíce. Obzvlášť jde o značky Vivo a Oppo, které spadají pod stejného majitele.

oppo find x vysunovani

Před několika měsíci představil Vivo první telefon se čtečkou otisků prstů v displeji, nedávno téměř bezrámečkový Vivo Nex S s vysunovací selfie kamerou. A nyní unikátní funkce přidává i společnost Oppo, která rovněž nabízí telefon s minimálními rámečky kolem displeje. Nemá přitom výřez.

Specialitou tohoto telefonu je to, že se vrchní rámeček vysunuje. Na přední straně je v něm schovaný sluchátkový reproduktor, selfie kamera a také plno senzorů, protože Oppo nabízí 3D skenování obličeje. Pokud ale telefonem otočíte o 180 stupňů, tak uvidíte, že tento vrchní rámeček schovává také duální fotoaparát. Vysunutí trvá zhruba půl vteřiny. Vydržet má více než 300 tisíc vysunutí a zasunutí. Oppo tvrdí, že průměrný člověk každý den odemyká telefon maximálně 150 krát. Takže tento mechanismus vysunování uživatelům vydrží nejméně 5 let.

oppo find x vysunovaci ramecek

Výbava Oppo Find X je také špičková

I díky tomuto mechanismu se mohl do telefonu vložit 6,4″ velký displej, který má rozlišení FullHD+. Jedná se o jeden z dalších telefonů, který se už pomalu může chlubit přízviskem bezrámečkový. Poměr displeje k tělu telefonu je 92,25 procent. O výkon se stará Snapdragon 845, který doplní 8GB RAM a 256GB úložiště. I v tomhle ohledu tak patří k tomu nejlepšímu na trhu. Duální fotoaparát má 16 a 20 Mpx, přední selfie kamera pak 25 MPx. Mínusem nového mechanismu je to, že chybí čtečka otisků prstů, takže se musíte spolehnout pouze na 3D skenování obličeje, podobně jako třeba u iPhone X.

oppo find x senzory

Baterie má kapacitu 3 730 mAh, vybaven je rychlým nabíjením VOOC. Rovnou z krabice běží na Androidu 8.1 Oreo a nadstavbě Color OS 5.1. Jedná se o Dual Sim telefon, který podporuje většinu LTE frekvencí po celém světě. I díky tomu se počítá s prodejem v Evropě. Potvrzena už byla dostupnost v několika státech jako je Francie, Itálie, Nizozemsko apod. Prodávat se začne v srpnu za cenu 999 eur, to je v přepočtu cca 26 tisíc Kč.

Jak se vám líbí vysunování u Oppo Find X? Je to podle vás lepší řešení než výřez v displeji?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)