Oppo Find 5 Mini: Další prcek do party odtajněn

IMG_0269

Slůvko mini se začíná v označeních telefonů objevovat stále častěji a častěji. Úhlopříčky displejů totiž rostou, ovšem ne každý je z toho nadšen. Výrobci mobilních přístrojů se tak rozhodli ukojit touhy po výkonném přístroji i pro uživatele, kterým 5palcové pádlo v kapse nic moc neříká. Začala s tím společnost Samsung, která loni vydala oblíbený smartphone Galaxy S III Mini, letos se přidalo i HTC se svým modelem One Mini a nově také Oppo. Tento čínský výrobce nedávno oznámil, že své přístroje nabídne také evropským uživatelům. Nyní navíc na povrch vyplouvají informace, že dosavadní vlajkový model Find 5 se dočká svého menšího bratříčka Find 5 Mini. A bude to o pěkný kus menší bráška.

findmini2

findmini

Nový model by měl přijít s 3,7″ displejem, což je nezvykle malá hodnota u podobně vybavených smartphonů. Nám osobně už se zdají telefony s úhlopříčkou pod 4″ zbytečně malé a špatně ovladatelné, nemůžeme ovšem mluvit za všechny a každé zboží si svého kupce najde. U displeje jsme překvapeni také rozlišením – to by i přes malou úhlopříčku mělo zůstat na hodnotě 1280 x 720 pixelů (HD), což dává ve výsledku obrovskou jemnost 397 PPI. Uvidíme, jak se tento tah čínské společnosti vyplatí. Přístroj by měl být poháněn procesorem Mediatek se čtyřmi úspornými jádry Cortex-A7 na frekvenci 1,2 GHz, kterým sekunduje 1GB RAM paměť. Cena přístroje by se měla pohybovat v přepočtu mezi 5 a 8 tisíci.

zdroj: androidheadlines.com

Chcete se podívat na nejlepší čínské přístroje osobně? Pak neváhejte a navštivte některou z našich RoadShow! Vstupné je zdarma.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)