Opera byla napadena hackery. Zaútočili na službu Sync

Opera Sync

Společnost Opera oznámila v tiskové zprávě, že začátkem týdne zaútočili hackeři na jejich cloudové servery a dostali se do synchronizačního systému Opery s názvem Sync. Byla ukradena i hesla?

Data uživatelů mohla být odcizena

I když se podle tiskové zprávy útok podařilo rychle přerušit, mohla být za tu dobu odcizena ze služby Sync hesla uživatelů a některá data včetně přihlašovacích jmen. Samotná hesla ale byly v zašifrované podobě.

Opera na mobilu

Ihned po útoku se firma rozhodla z preventivních důvodů resetovat hesla všem 1,7 milionu uživatelů, kteří službu Sync využívají. Pokud mezi ně patříte, doporučují se změnit pro jistotu i hesla  u stránek, které se vám synchronizují ve službě. Naštěstí to neplatí pro uživatele samotné Opery, kterých je včetně Androidu na celém světě více než 350 milionů.

Útok přichází zhruba měsíc poté, co se norská Opera dohodla s čínským konsorciem na převzetí některých součástí firmy za 600 milionů dolarů. Z původní koupě celé softwarové firmy za 1,24 miliardy nakonec sešlo.

Používáte Opera Sync, nebo k synchronizaci využíváte jiné služby?

zdroj: opera.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Comp 1_00000

PCFileSync – snadná synchronizace složek

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
7 min. uložit na později

Komentáře (6)