OnePlus mění strategii aktualizací: Nově se majitelé dočkají podpory 3 roky

oneplus meni strategii aktualizaci

Jednou z výhod Pixel telefonů od společnosti Google je to, že budete pravidelně dostávat aktualizace, a to minimálně po dobu tří let. Na druhém konci byla dlouhou dobu společnost OnePlus, kde se uživatelé několikrát dočkali hodně omezené softwarové podpory, která u několika modelů netrvala ani dva roky. To se ale nyní mění, OnePlus dnes oznámilo novou strategii aktualizací.

OnePlus se s novou strategii aktualizací řadí po bok velkých výrobců

Pokud nepočítáme telefony od společnosti Google, tak je standardem a takovým nepsaným pravidlem to, že se Android telefony aktualizují dva roky. OnePlus nyní patří mezi ty společnosti, které potvrdily, jak to s aktualizacemi bude. Smartphony OnePlus obdrží aktualizace na nové verze Androidu po dobu dvou let od spuštění. Bezpečnostní aktualizace budou chodit o rok déle, tedy rovnou tři roky.

OnePlus aktualizace

OnePlus také poznamenalo, že telefony OnePlus 3 a 3T jsou v podstatě na konci podpory. Společnost brzy vydá finální betaverzi a na začátku července pak stabilní verzi. OTA aktualizace pro tyto telefony budou chodit do listopadu 2018 a bezpečnostní záplaty ještě jeden rok. A to jednou za dva měsíce.

oneplus aktualizace telefonu 3 roky

Podobně to platí i pro OnePlus 5/5T a OnePlus 6. Aktualizace na nové verze Androidu po dobu dvou let od spuštění a bezpečnostní aktualizace po dobu tří let každé dva měsíce. Tímto krokem společnost OnePlus rozhodně potěšila nejednoho majitele, kteří se tak můžou těšit na poměrně dlouhou softwarovou podporou. Teď jen musíme doufat, že aktualizace budou opravdu vycházet tak, jak se nyní plánuje.

[aps_product_sz id=”443430″]

[aps_product_sz id=”492414″]

Co říkáte na tento krok od OnePlus?

Zdroj: forums.oneplus.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (2)