OnePlus 5T (ne)oficiálně: O novém telefonu víme s předstihem každý detail

oneplus 5t predstaveni

Tak tohle si společnost OnePlus za klobouk nedá. V sousedním Německu si nedokázala pohlídat embargo na nový telefon OnePlus 5T. Díky redakci serveru ZDNet a několika dalším osobám nyní známe s předstihem kompletní detaily OnePlus 5T.

Obsah článku o OnePlus 5T

OnePlus 5T přichází s minimálními změnami

V tomhle případě se nejedná o nějaký únik, který se objevil na náhodném Twitter účtu. Během pátku a víkendu zveřejnilo rovnou několik německých technicky zaměřených serverů články o OnePlus 5T. Dočkali jsme se například prvního pohledu nebo recenzi fotoaparátu.

Originální videa i články už byly staženy, nicméně jakmile se jednou na internet dostanou, informace už nezmizí. Server ZDNet vydal prohlášení, že od OnePlus neobdrželo žádné datum, kdy padá informační embargo, proto šli s prvním pohledem hned ven. I další německé servery a “influenceři” zveřejnili různé informace s předstihem. Jediná informace, kterou zatím neznáme, je tak nyní pouze cena. Pojďme se ale konečně na OnePlus 5T s minimálními změnami podívat.

OnePlus 5T už má trendy 18:9 displej

Když říkáme minimální změny, tak máme na mysli dvě věci. Hned na první pohled si všimnete, že na přední straně telefonu je již moderní displej s minimálními rámečky. Když se ale trochu ponoříte do specifikací telefonu, tak zjistíte, že oproti OnePlus 5 jsou kromě displeje změny minimální.

Displej se zvětšil na 6,01 palce, opět se jedná o AMOLED panel. Rozlišení displeje je pak 2160 x 1080 pixelů. Displej chrání sklíčko Gorilla Glass 5, které je zároveň mírně zaoblené. Další změna má pak také souvislost s displejem. Mluvíme samozřejmě o čtečce otisků prstů, která už se nevešla pod displej. Nově se objevuje na zádech telefonu.

Další novinky OnePlus 5T nepotěší

Nové umístění čtečky otisků prstů je pro někoho plusem, pro někoho mínusem. Co už je ale jednoznačné mínus, je použití starého operačního systému Android 7.1.1. Prémiové telefony by v listopadu už měly přicházet s nejnovější verzí Androidu, podobně jako to předvedlo například Sony s řadou XZ1 či HTC u nového modelu U11+.

Vzhledem k použití staršího systému vyvstává otázka, jestli bude OnePlus počítat aktualizaci na Android Oreo jako jednu ze dvou velkých aktualizací na novou verzi Androidu. Softwarová podpora pro minimálně dvě verze Androidu je nepsané pravidlo výrobců. Jenže už z minulosti víme, jak je na tom OnePlus s aktualizacemi. Majitelé OnePlus 2 to poznali. Pokud se bude počítat Oreo, tak v podstatě pro model 5T končí příští rok s Androidem P podpora od OnePlus.

Fotoaparát už nenabídne optický zoom

Poslední viditelné změny se dočkal fotoaparát. Ten je stále duální, hlavní senzor je stejný. Ale hned na první pohled jde vidět, že je mnohem více vystouplý. Změnil se sekundární fotoaparát, OnePlus 5T už nenabízí optický zoom. Místo toho se sekundární kamera zaměřuje na fotografie ve špatných světelných podmínkách. Pokud fotíte například večer, tak se aktivuje druhý fotoaparát, který je speciálně na tohle určen.

OnePlus 5T fotoaparat Fotoaparát OnePlus 5T je více vystouplý

Jenže jak ukazují první dojmy, tak je údajně druhý fotoaparát doslova k ničemu. Celkově jsou prý fotografie průměrné a na nějaké podstatné vylepšení oproti OnePlus se má zapomenout, spíše naopak. OnePlus 5T ztrácí optický zoom.

Jak na tom je kvalita fotografií, se můžeme podívat v podstatě již nyní. Oppo R11s je v podstatě OnePlus 5T s horším procesorem, microUSB a jiným softwarem od sesterské společnosti. Fotoaparáty jsou v něm ale úplně stejné, jako v OnePlus 5T. V zahraničí již začali vycházet první dojmy z Oppo R11s, a to včetně prvních fotografií, které spadají do průměru. OnePlus 5T možná bude mírně lepší díky lepšímu softwaru fotoaparátu, každopádně mezera mezi TOP modely jako je Pixel 2, Mate 10 Pro nyní ještě více naroste.

Zbytek specifikací už se nemění

O výkon se stále stará Snapdragon 835, k dispozici budou dvě verze, jedna s 6GB RAM a 64GB úložištěm, druhá pak s 8GB RAM a 128GB úložištěm. Potěší to, že se zachoval 3,5mm jack. Dále také zůstává USB-C a podpora dvou sim karet, Bluetooth 5, nebo NFC.

oneplus 5t displej

Baterie svou kapacitu nemění, opět má 3 300 mAh, a to i s podporou Dash Charge. Balení bude úplně stejné, jako u OnePlus 5. To znamená telefon, Dash USB-C kabel, Dash Charge nabíječka a manuály. Prodávat se tento telefon od OnePlus začíná již 21. listopadu. Jediná informace, kterou tak nemáme k dispozici s předstihem, je cena. Na tu si musíme počkat tři dny. Ve čtvrtek 16. listopadu se oficiálně představuje.

Jak se vám líbí nový telefon od OnePlus?

Zdroje: zdnet.com, twitter.com, reddit.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)