OnePlus příjemně překvapuje: Modely 3 a 3T obdrží nečekaně i Android P

oneplus 3 oneplus 3T android p

Společnost OnePlus před malou chvíli oficiálně oznámila, že na telefony OnePlus 3 a 3T přijde také aktualizace na Android P. To je hodně překvapující informace, protože se s tím dříve nepočítalo. Oba telefony totiž začínaly na Androidu 6.0 Marshmallow, tudíž s příchodem Android Oreo byla splněna dvouletá softwarová podpora. Společnost údajně změnila svou interní politiku a chtějí mnohem více naslouchat uživatelům. To už řekli v poslední době několikrát, nyní konečně vidíme i činy.

Android 8.1 na OnePlus 3/3T nepřijde, rovnou se aktualizuje na Android P

Zároveň společnost oznámila, že již nebude vydávat malou aktualizaci na Android 8.1 Oreo, momentálně telefony běží na Androidu 8.0 Oreo. A to z toho důvodu, že už se kompletně soustředí na Android P. Prozatím je na nějaké datum brzy. I díky Projectu Treble by to však nemělo trvat už tak dlouho jako v minulých letech. Plusy Treble můžeme vidět již nyní, kdy je například na OnePlus 6 již k dispozici beta verze Androidu P. To bylo ještě minulý rok úplně nemyslitelné, betaverze nových verzí Androidu vycházely výhradně na zařízení společnosti Google.

oneplus-3

Datum vydání u OnePlus tak sice neznáme, nicméně už víme, které OnePlus telefony se dočkají jako první. Logicky aktualizaci dostane nejprve OnePlus 6, už jen díky tomu, že na něm probíhá betatest OxygenOS. O něco později přijde aktualizace na dvojici telefonů OnePlus 5 a OnePlus 5T a pak se dočkají OnePlus 3 a OnePlus 3T. Dalších informací se máme dočkat brzy. Pravděpodobně někdy kolem oficiálního vydání Androidu P, které je už za rohem.

[aps_product_sz id=”398484″]

[aps_product_sz id=”419107″]

Vlastníte OnePlus 3 nebo OnePlus 3T? Potěšila vás tato zpráva?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (0)