Telefony HTC One M8 a Samsung Galaxy S5 se dočkaly Lollipopu i v ČR

lollipop htc M8 SGS5 titul

Google představil Android 5.0 Lollipop v říjnu loňského roku a jako po příchodu každé nové verze operačního systému Android, i po příchodu Lollipopu se začali někteří majitelé smartphonů s Androidem dožadovat informací, zda ten či onen model dostane aktualizaci a případně kdy se tak stane. Touha po nové verzi OS Android pak platí dvojnásob u majitelů vlajkových modelů jednotlivých výrobců. Většině výrobců (a dokonce i některým zařízením Nexus) vytřelo zrak jihokorejské LG, to u nás totiž uvolnilo Android 5.0 pro svůj vlajkový model LG G3 již loni, v polovině prosince. Momentálně tak čekají na aktualizaci majitelé loňského LG G2, ta již byla uvolněna pro korejskou variantu tohoto smartphonu. Oproti tomu HTC slíbilo update pro One M8 “do 90 dnů” od představení finálního Androidu 5.0. Současný největší výrobce smartphonů na světě – Samsung – byl o něco méně konkrétní a příchod updatu pro Galaxy S5 přislíbil na začátek roku 2015.

G3, One M8, SGS5 Lollipop To se LG povedlo. LG G3 byl jeden z prvních telefonů s Lollipopem vůbec

Sliby výrobců se mnohdy nedají brát úplně vážně, jelikož se často potýkají s mnoha problémy, jenž dokáží aktualizaci významně pozdržet. Dalším častým zdržením bývá postupné vypouštění aktualizací dle regionů, díky čemuž můžeme čekat na aktualizaci klidně o několik týdnů déle, než uživatelé v jiných oblastech. S o to větším povděkem vítáme včasný příchod těchto aktualizací. Samsung již dokázal, že umí držet slovo, a Lollipop pro Galaxy S5 u nás začal uvolňovat již před více než týdnem. HTC s mírným zpožděním oproti původnímu plánu začalo s rozesíláním Androidu 5.0 napříč českými HTC One M8 včera (tj. ve středu 28.1.2015). Jedním z posledních významných hráčů na českém trhu, jehož vlajkový model ještě neobdržel Lollipop, je Sony. Majitelé Xperie Z3 by se však měli dočkat již velmi brzy – dle slov Sony již v únoru.

Dorazil již na váš telefon oficiální update na Android 5.0 Lollipop?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (50)