Jak zprovoznit “OK Google” na všech obrazovkách (návod)

Google-Now-Reminders

Funkce vyhledávání pomocí speciálního spojení “OK Google” je na mobilních zařízeních přítomna již nějaký ten pátek. Tento způsob vyhledávání bylo možné aktivovat pouze z domovské obrazovky, nikoli z otevřené aplikace či ze spícího stavu. Tento benefit měla doposud pouze Motorola Moto X. Nyní je tomu však jinak, Google uveřejnil aktualizaci aplikace pro vyhledávání a přiblížil tak její funkčnost k Motorole.

Google Search 2 Google Search 1 Ok-Google-everywhere

Google nově umožnil vyvolat vyhledávání pomocí příkazu “OK Google” na jakékoliv obrazovce telefonu, dokonce i při vypnutém displeji (pouze při nabíjení telefonu). Tato funkce je postupně uvolňována účet po účtu a většina uživatelů by ji již v tento okamžik měla mít aktivovanou. Jestli tuto funkci máte aktivovanou, zjistíte velmi jednoduše. Stačí jít do nastavení chytrých karet Google – “Settings > Search & Now > Voice > “Ok Google” Detection”. Pokud je zde volba “From any screen” a “From lock screen”, tak máte vyhráno. Pokud ne, tak existuje velmi jednoduchý trik, pomocí kterého tuto funkci budete moci aktivovat.

Pro aktivaci stačí vyhledat v Google Search následující frázi: “Ok Google everywhere”. Po vyhledání se otevře okno s nastavením a máte vyhráno.

Poznámka: Tento návod funguje pravděpodobně pouze pro některá zařízení, nejspíše ta, která mají nastavený jako hlavní jazyk angličtinu.

[appbox googleplay com.google.android.googlequicksearchbox]

Využíváte funkci vyhledávání “OK Google”?

Zdroj: Android Central.

Nezapomeňte se zaregistrovat na akci Android RoadShow 2014 a vybrat město, ve kterém si budete moci vyzkoušet novinky z oblasti mobilních technologií!

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (31)