Oficiálně: Motorola XOOM bude stát 799 dolarů

motorola-lenovo-logo

Už v pondělí jsme cenu 1 199 USD, za kterou měl být podle některých zdrojů prodáván tablet Motorola XOOM, označili jako těžko uvěřitelnou. To se také nakonec potvrdilo: Sanjay Jha, výkonný ředitel společnosti Motorola Mobility, osobně potvrdil agentuře Reuters, že Motorola Xoom bude k dostání u amerického operátora Verizon za nedotovanou cenu 799 USD (cca 13 500 Kč). Cena téhož modelu s připojením pouze přes Wi-Fi bude “asi 600 dolarů” (cca 11 000 Kč).

Uvedené ceny jsou v souladu s jinými dříve nepotvrzenými zprávami, podle kterých měl být tablet XOOM k dispozici za 800 dolarů. Překvapením je naopak o 200 dolarů nižší cena za model, kterému chybí pouze konektivita skrze mobilní sítě, což snižuje výrobní náklady maximálně o 50 USD.

Motorola chce svými tablety konkurovat iPadu od Apple, přičemž se očekává, že v tomto roce dosáhne celkového objemu prodeje zhruba 50 milionů kusů. V Evropě by se XOOM měl objevit ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: AndroidCentral, Reuters

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)