Oficiálně: Microsoft kupuje Nokii!

microsoft-nokia

Včerejším dnem byly potvrzeny spekulace, které se táhly již dlouhou řadu měsíců. O co se přesně jedná? Microsoft a Nokia včera oznámily transakci, při které proběhne odkoupení divize zařízení a služeb od společnosti Nokia Microsoftem. Součástí prodeje je také získání licence na mapové podklady Nokia a veškeré patentové nároky.

nokia-microsoft (1)

Za odkup mobilní divize Nokia Microsoft zaplatí celkem 3,79 miliardy euro, dále si připlatí 1,65 miliardy euro za získání veškerých patentových nároků a know-how k mapovým podkladům. Celková suma se tak vyšplhá až na částku 5,44 miliardy euro. Zajímavé je, že například společnost Xioami byla oceněna na 7,58 miliardy euro, tedy téměř dvojnásobek hodnoty Nokie.

Microsoft si tímto krokem slibuje urychlení vývoje svého operačního systému a zlepšení koordinace během prodeje a podpory pro koncového zákazníka. Steve Ballmer k tomu dodává: “Je to odvážný krok do budoucna – vítězství pro všechny zaměstnance, vlastníky a zákazníky obou společností. Spojení těchto dvou úžasných týmů v jeden přinese zvýšení podílu a výdělku z mobilní divize a posílí veškeré příležitosti Microsoftu a všech jeho partnerů z celé rodiny divize zařízení a služeb.”

nokia-microsoft-acquisition-970x0

Po uzavření obchodu získá společnost Microsoft přibližně 32 000 nových zaměstnanců, včetně 4 700 zaměstnanců z Finska a 18 300 lidí, kteří se zabývají přímo výrobou mobilních zařízení.

Transakce by měla být uzavřena během prvního čtvrtletí roku 2014, jedno je ale jisté. Je velmi pravděpodobné, že se nám přímo před očima rodí veliký konkurent dosavadních výrobců mobilních telefonů.

Na část tiskové konference se můžete podívat v následujícím videu (anglicky).

Nokia & Microsoft announce partnership

Nokia & Microsoft announce partnership

Co říkáte na nové partnerství? Čeká nás nový konkurenční boj?

Zdroj: Engadget

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (7)