Virtuální realita Oculus Rift – známe oficiální podobu verze pro veřejnost

20759_oculus-rift-consumer-6-1434056428

Čekání na dosud nepoznaný zážitek, který slibuje virtuální realita Oculus Rift, se zdá být nekonečné. Občasným rozčeřením těchto klidných vod se stávají uniklé informace nebo obrázky již zmíněné novinky. Včerejším dnem došlo na očekávanou tiskovou konferenci společnosti Oculus VR, na níž bylo zmíněno několik zajímavých informací o zařízení pro virtuální realitu, které bylo prozatím dostupné pouze ve speciálních vývojářských balíčcích.

Finální podoba zařízení Oculus Rift

bc0_6

Dnes už ale víme, že oficiální verze Oculus Rift bude dostupná v prvním kvartále roku 2016. K rozšíření a dostupnosti novinky pro hráče má pomoci nově oznámená spolupráce se společností Microsoft. To znamená především kompatibilitu s konzolí Xbox One a operačním systémem Windows 10. Kromě ovladače ke konzoli Xbox One, který bude dodáván společně se zařízením, se dočkáme také speciálních ovladačů z dílen samotného Oculusu. Ty nesou název Oculus Touch a fungují v páru.

Ovladače Oculus Touch

80f_8

Před zahájením prodeje samotného Oculus Rift chce mít jeho výrobce jistotu velkého množství dostupných titulů. Na konferenci jsme se dočkali také představení trailerů na hry Edge of Nowhere a Chronos. Datum zahájení prodeje, stejně jako cena, prozatím nebylo oznámeno.

Trailer ke hře Edge of Nowhere

Edge of Nowhere – A VR Adventure – Reveal Teaser

Edge of Nowhere - A VR Adventure - Reveal Teaser

Trailer ke hře Chronos

Chronos Reveal Trailer

Chronos Reveal Trailer

Virtuální realitu, ale i mnoho dalšího budete mít možnost vyzkoušet na Alza Android RoadShow 2015. Její nejbližší zastávka se koná 20. 6. 2015 v Brně.

registracehome

Zdroj: oculus.com.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)