Obchod Play inovuje hodnocení komentářů: již jen palec vzhůru

obchod_play_palec_ico

Roztřídit zrno od plev v internetových diskuzích není jednoduché, stejně jako najít kvalitní komentář bývá většinou doslova sisyfovská práce. Obchod Play nyní přichází s novinkou: možností označovat recenze uživatelů tlačítkem “palec vzhůru.”

Pokud tedy budete pročítat komentáře uživatelů k jejich hodnocení a některý vám bude připadat přínosný, zalíbí se vám nebo s ním souhlasíte, můžete ho odměnit stiskem příslušného tlačítka. To by pochopitelně samo o sobě nebylo takřka k ničemu, nicméně Obchod Play také nabídne možnost třídit komentáře – vedle dosavadní “užitečnosti” a času bude možné řadit dle počtu kladných hodnocení.

Ve starší verzi byla možnost “palcovat” kladně i záporně, podobně jako na Redditu, ale nový přístup zjednodušuje celé pojetí, byť tak trochu do pozitivního stylu Facebooku. Ve webové verzi přitom nadále zůstává systém hodnocení v podobě dvou palců (“užitečná” a “zbytečná”).

Ve webové verzi je stále palec vzhůru i dolů Ve webové verzi je stále palec vzhůru i dolů

Zpětná vazba v této podobě může částečně nahradit dosavadní nemožnost reagovat na konkrétní komentář (tu má jen autor aplikace). Google přitom průběžně pracuje na vylepšování svého repozitáře a snaží se, aby uživatelé měli na očích ty správné informace.

Jak udělit palec?

Pokud si chcete novou funkci vyzkoušet v praxi, stačí si v Obchodě Play otevřít stránku libovolné aplikace a přejít na komentáře respektive hodnocení. Po pravé straně každé položky pak naleznete tlačítko se zdviženým palcem.

Jestliže ho stisknete, započítá se komentáři jeden hlas, který přispěje k jeho celkovému skóre. Sousední tlačítko se třemi tečkami pak vyvolá kontextovou nabídku, skrze kterou lze nahlásit spam.

Tato změna je dalším krůčkem, které v poslední době vyhledávací gigant v Obchodě Play připravil. V polovině ledna tak například byla spuštěna podpora propagačních kódů, skrze které mohou vývojáři poskytnout své placené aplikace zdarma – třeba jako výhru v soutěži (informovali jsme ve článku Propagační kódy konečně v Obchodě Play. Připravte se na akce!)

Zdroje: Android Central, Android Police, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (5)